Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Evés egyenlő a remegéssel?

Evés egyenlő a remegéssel?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos kutyám miután megetetem mindíg remeg minimum 20 percet. Olyankor gyorsan bebújtatom valami meleg pokróc alá, de ott is remeg.


Vigyem dokihoz vagy ez csak nála egy "alap dolog"?


2011. jan. 21. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is remeg néha. Ez szerintem azért van mert gyorsan megeszi a kaját és lehet,hogy kicsit sokat eszik és ilyenkor emészti meg. Bár ebbe nem vagyok biztos.:D
2011. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hideg az ennivalója? Nekem pici cicám akkor csinált ilyet, amikor megette hidegen a husit. :)
2011. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez valamiféle stressz jele is lehet. Lehetséges, hogy kölyökkorában érte valamiféle stressz evés közben. Nehéz így megállapítani láttatlanban. Az viszont biztos, hogy nem fázik.Esetleg kérdezzd meg az állatorvost, vagy egy kutyanevelési tanácsadót. Valószínüleg semmi komoly bajt nem jelent.
2011. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy a kaja ilyen boldogságot okozott neki..:) Egyszerűen szeret enni:D
2011. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az LDH, a laktát-dehidrogenáz enzimnév rövidítése, míg a CK a kreatinin-kinázé. Ezeknek az enzimeknek az értékei kifejezett sejtszétesések során szoktak megnőni, mely sejtszétesések főleg komoly izommunka során, rángógörcs, vagy remegés következményei lehetnek. Itt már helyben is vagyunk, mivel írta, hogy a kutyusa szinte állandóan remeg. Ennek megfelelően ezeknek az értéknövekedése teljesen természetes. A megnövekedett májenzimek a máj funkciójának károsodására utalnak. Esetenként a májelégtelenség akár idegrendszeri tünetek kialakulásához is vezet, mint a remegés. Érdemes lenne kipróbálni egy kis májvédő diétát. Ez 6 hétig tartana és arról szólna, hogy a kutyus májvédő gyógytápot fogyasztana, semmi egyéb nasit, vagy jutalomfalatkát nem kaphatna. Ilyen gyógytápok a Hill's L/D, vagy a Royal Canine Hepatic tápjai. ki kell próbálni, hogy melyiket szereti jobban a kutyus és utána ráállni a kiválasztott táp etetésére. A 6. hét végére nyilván látni lehet majd, hogy volt-e pozitív változás a diéta hatására. Ha igen akkor érdemes állandósítani a gyógytápot. A táp mellé jó volna még májvédő gyógyszert is adni, mint a Gluttamax kapszula, vagy Epato Plus tabletta. Ezeket állatpatikában tudja megvenni.


Ha a remegés ezek után is maradna, akkor érdemes lenne enyhe nyugtató adagolását meggondolni, például a Sevenalettát, amit epilepsziás kutyusoknak is szoktunk javasolni.

2011. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!