Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyibe kerül egy leonbergi...

Menyibe kerül egy leonbergi kölyök körülbelül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Kilója egy rugó
2011. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
haha,komolyan kérdezem ,
2011. jan. 21. 15:27
 3/7 anonim válasza:
100-150E-től kezdődik.
2011. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
szívesen.......
2011. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
150 ezertől felfele. Amúgy a legtöbb tenyésztő 150 ezerért adja, elég egységesek ebből a szempontból. Persze előfordul olcsóbban is, főleg a szaporítóknál. Azok akár 100 alatt is adhatják, csakhát nem éri meg a vételáron spórolni. A kölyökkutyára úgyis ráköltöd fél év alatt a következő 150-et, szóval nem megvenni drága, hanem egészségesen felnevelni és tartani. (Légyszíves ne támogass szaporítókat!)
2011. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazából örülnék annak is , ha sem nem tenyésztőtől sem nem szaporítótól, hanem családtól tudnám venni , olyanoktól, akik hobbikutyának tartják párban , és nem üzletelnek a kölykökkel . a tenyésztőknél lehet tökéletes kölyköt kapok , drágán , főleg azért mert a szülök mind díjnyertesek , nekem az is elég hogy fajtatiszta legyen és nem szaporítós , ilyet nem tudtok ? régen nekem németjuhász volt párban , és csak jeképes árat kértem a kölykökért , mert nem az volt a célom hogy ebből tartsam el a szüleit ,igaz nem is voltak versenykutyák , csak fajtatiszták
2011. jan. 24. 08:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiről te írsz, az is szaporított kutya, mert hozzáértés nélkül pároztatnak olyan kutyákat, amelyek tenyészértékéről semmiféle információval sem rendelkeznek. A 150.000 teljesen reális ár. Ha csak azt a pénzt teszed félre fél évig, amennyibe a kiskuya havi ellátása kerülne, akkor már meg is van a vételár. Közben van időd beszélni tenéysztőkkel és kiválasztani azt a kennelt, ahonnan vásárolni akarsz. Még így is lehet, hogy nem fél évet kell várni rá, hanem kicsit többet. Persze, ha már most megvan rá a pénz, akkor akár most is tudok eladó kiskutyát. Olyan is létezik amiről te írsz, hogy családban két leonbergi, még le is törzskönyveztetik a kiskutyákat, olcsón adják őket. Meg is lehet nézni, hogy milyen a végeredmény. A szülők is hagynak maguk után kivánnivalót, de a kölykök sem épp a leonbergi mintapéldányai. Én pont az ilyenek ellen küzdök, mert nem szeretném, hogy ezt a fajtát is elrontsák a hozzá nem értő, pusztán jóindulatból szaporító emberek! Ha neked is fontos akár csak egy kicsit is ennek a fajtának a sorsa, akkor nem veszel ilyen helyről kutyát. Amúgy teljesen meg tudlak érteni, amikor kitaláltuk, hogy nekünk leonbergi kell, pont így gondolkoztunk mi is. Egy hajszál választott el attól, hogy elmenjek szolvákiába egy kiskutyáért, akinek az anyja "fajtatiszta, de törzskönyv nélküli" az apja megy "többszörösen díjnyertes kan" volt. Forintra átszámítva 36000 lett volna. Azóta is áldom azt a pillanatot, amikor magamban nemet mondtam. Azóta persze továbbfejlődtem, utánanéztem, érdeklődtem és egyre inkább rájöttem, hogy milyen jól döntöttem! Utána még 2 évig csak álom maradt a kutya, de azóta már egy gyönyörű, hatalmas egészséges kan boldog gazdái vagyunk. Az eltelt két év alapján állítom, hogy nem megvenni drága, hanem tartani! Ettől függetlenül, ha az elveiddel ellenkezik, hogy egy kutyáért ennyi pénzt adj, akkor inkább fogadj örökbe egy leonbergi keveréket a fajtamentőktől, az sem rosszabb, mint egy ki tudja milyen, családilag szaporított kutya! Sokszor éppen ilyen családilag szaporított kölykök kerülnek hozzájuk, mert senkinek sem kellenek! A különbség csak az, hogy ők csak alapos orvosi kivizsgálás után adják örökbe.

Mielőtt bármibe is beleugrassz, légyszíves alaposan tanumányozd át ezeket az oldalakat:

[link]


(Vigyázz, három részből áll a cikk, a felső sorban tudsz váltani: Hírdetés | Leovásárlás | Mielőtt kutyát vennél )


Amúgy a tenyésztők nagy része nem "üzletel" a kutyáival, ahogy te jellemezted. Én is járok kiállításokra az enyémmel, úgyhogy belelátok a tenyésztők világába és egyértelmű, hogy ebből még nullszaldósan is nehéz kijönni, nemhogy pluszban. És ők is hobbiból tartják a kutyát, és hobbiból foglalkoznak velük. Egyszerűen azért mert a fajta szerelmesei.


Légyszíves felelősségteljesen dönts!


Esetleg nézz be ide:

[link]


vagy ide:

[link]

2011. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!