Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövőhéten hozom haza a 7...

Jövőhéten hozom haza a 7 hetes kiskutyámat. Mit ne felejtsek el venni? Milyen tápot vegyek neki?

Figyelt kérdés

Én Acanára,vagy Hill's-re gondoltam. Melyik a jobb? És melyiket vegyem neki?


Felnőtt korába 25 kg körül lesz.


2011. jan. 21. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, várd meg a 8 hetes kort. Egy hét egy kölyökkutya szocializációja szempontjából nagyon sok!

Másodszor, kérdezd meg az eladót, ő mivel etet. Kezdetekben inkább etess te is ugyanazzal, amit most kap enni. Így stresszmentesebb lesz neki a környezetváltozás is, mivel legalább a kaja ismerős lesz neki. Később arra állítod át, amire akarod, a lényeg, hogy ezt majd fokozatosan tedd, ne egyik napról a másikra.

2011. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd amivel a tenyésztője is etette, épp elég a környezetváltozás is, nem kell még tápot is váltani.


Nyakörv, póráz, sípolós labda, fekhely, tálak a legfontosabbak. A többit majd beszerzed időközben.

2011. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, a két tápot nézve igazából teljesen mindegy. Ahány ember, annyi félét mondanak, melyik a jobb.

Ha engem kérdezel, nekem az Acana szimpatikusabb, de ki kell próbálni, a te kutyádnak melyik válik be jobban.

2011. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kapok a tenyésztőtől 5kg tápot,hogy át tudjam szoktatni.De ő Royal Caninnal etet,és arról nem hallottam sok jót,ezért hamar át szeretném szoktatni másra.

Azért hozom el 7 hetesen,mert meghalt az anyja is,a tesók is,úgy hogy mindegy hogy hol van.

2011. jan. 21. 15:53
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja,és hogy szoktassam át a másik tápra?

Azt tudom,hogy keverni kell,de milyen arányban?


Köszi a válaszokat.

2011. jan. 21. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke. :(

Azt az 5 kg-ot nyugodtan etesd meg vele. Számold ki, kb. mennyi időre lesz elég ez a mennyiség, és az utolsó egy hétben kezd meg a folyamatos átállást. Egy hét átállási idő az ideális.

2011. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes amstaffomnak Flatazort adtam, azt javasolták kölyköknek. Tapintásra sem fűrészpor, akármit adtam, nem ette meg, ebből bármennyit meg tudna enni. Apró darabokból áll, és tele van olyan tápanyagokkal, ami jó a fejlődésben lévő kutyusoknak. Remélem tudtam segíteni. Nézz utána egy kicsit ennek a tápnak is.
2011. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, egy etetéskor adsz neki négy marékkal összesen. Akkor ha kezded az átállást, a négy marékból három a régi, egy marék pedig az új tápból van. Így adod neki két napon keresztül minden etetésnél. Két nap múlva már kettő-kettő arányban, ismét két nap már egy-három és így kb. egy hét alatt eljutsz oda, hogy a régit teljesen elhagyod és adod neki az újat. De csinálhatod úgy is, hogy a végén hagysz egy kicsit a régiből mindig, mondjuk egy a régiből - három az újból, míg a régi el nem fogy.
2011. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
A Hill's semmivel sem jobb összetételű,mint a RC,sok gabonát és még szóját is tartalmaz,én az Acanat ajánlanám.
2011. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam csinálni a tápváltást, hogy az új táp tetejére öntöm a régit, és kicsit megrázom. Így ugye elkeveredik, kb. úgy, hogy a tetején a régi közt van pár szem új, az alján meg az új közt párszem régi.


A lényeg, hogy az első pár napban csak a régit, hogy ne legyen a kajával is változás, aztán teszteld be néhány szem újjal keverve. Látni fogod, hogy mennyire nyitott rá :)

2011. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!