Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kiskutyámat...

Hogyan neveljem a kiskutyámat szobatisztaságra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most kaptam egy (3hónapos) Yorkshire terriert és nem tudom hogyan szoktassam szobatisztaságra. Már próbáltam, hogy amikor látom el akarja végezni dolgát, akkor az almához viszem, de nem jött be...

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm! :)


2011. jan. 21. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Oltásokkal hogy áll? Nem lehet még kivinni? Szerintem nem lehet (és nem is érdemes) egy kutyát alomra szoktatni.
2011. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:

Azt hogy érted, hogy nem jött be? Nem produkált semmit? Már úgy hoztad el hogy alomra volt szoktatva? Vagy mért alomra szoktatod? Le kell vinni, így könnyebben lesz szobatiszta meg egyébként is kell neki a levegő.

Két lehetőség van. 1. Vagy nem tetszik az alom, fél tőle vagy nem érzi jól magát rajta azért nem akarja oda végezni a dolgát. (ezért is jobb ha leviszed)

2. Már összepisilte neked a lakást és érzi mindenhol a szagát és most oda akar nem máshová.

Ha a második verzió igaz rátok akkor mindent le kell fertőtleníteni domestossal felmosni, ha szőnyegre pisilt akkor venishel kipucolni és lehet kapni távol tartó spray-t azzal be kell fújni, így nem fogja már többé ott érezni a szagát és leszokik az oda piszkításról.

Hogy szobatiszta legyen nagyon sok türelem kell hozzá, de a Yorki intelligens kis kutya, nekem is volt már és nagyon könnyen szobatiszta lesz ha jól csinálod. Napi 7-8x vagy akár többször is le kell vinni és ha sikerül neki valamit produkálni akkor nagyon meg kell dicsérni, esetleg jutalmat is adhatsz neki. Evés után általában alvás van, alvás után játék és játék után pisi/kaki ehhez igazodj, de az a legjobb ha evés után is biztosítasz neki alkalmat, hogy elvégezze a dolgát. Így könnyen meg fogja tanulni.

3 hónapos ezért már meg kéne elvileg lennie a 4 alap oltásának úgyhogy ha meg van akkor már nyugodtan le lehet vinni. Ha még nincs meg neki a 4 oltása akkor ne vidd még le, inkább takaríts minden alkalommal mint hogy összeszedjen valami betegséget. Majd ha megkapta az oltásokat és az utolsó után legalább 7-10 nap eltelt akkor leviheted, akkor el lehet kezdeni a szobatisztaságra nevelést. Ha kertes házban laksz akkor az udvarra akkor is kiviheted ha nincs meg a 4 alap oltása még, de arra figyelj, hogy más kutyákkal ne érintkezzen addig!

2011. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :) Mellesleg holnap, vagyis szombaton lesz meg a 3. oltása, így még nem visszük ki a lakásból. Az a baj, hogyha észreveszem, hogy piszkítani akar akkor odaviszem az almához, de nem csinál semmi csak elszalad. De lehet, hogy az is gond, hogy még csak 2 napja van nálunk? De ha nem alomra szoktassam akkor mire(hogyha még nem tudom kivinni)?
2011. jan. 21. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valamire nagyon szoktatni akarod, akkor sokkal inkább kutyapelenkára, az alom nem szokott szimpi lenni a kutyáknak. De nekem az a tapasztalatom, hogy ha bármilyen otthoni ürítésért jutalmazod, akkor sokkal nehezebb lesz később kiszoktatni.


Szerintem sokkal tisztábbb, ha eleinte takarítasz, és ahogy kiviheted, elkezded a kintit jutalmazni, a bentit pedig szó nélkül összetakarítani. Így nagyon gyorsan rájön, hogy kint üríteni buli, bent meg nem, tehát kint akarja majd csinálni.


A pelenkára szoktatás van akinek összejön, van akinek nem, nekem eddig mindkét kutyám messze elkerülte a pelenkát, bárhogy is küzdöttem érte.

2011. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pipis ***** válasza:

Szia!


Nekem is Yorkiem van, de őmár 7 hónapos. A pelenka vagy alom nem jó vagyis nem igazán van értelme. Ha megvannak az oltásai vidd le 2 óránként. ÚÚgy időzítsd, hogy lehetőleg evés, játék vagy alvás után vidd le. Ahogy nő, úgy tágítsd ezt az időhatárt, mondjuk jelölj ki napi 4 fix időpontot és akkor vidd le, eleinte persze nem bírja tartani, meg nem tudja, hogy ő akkor mindig le lesz víve, úgyhogy meg fogja szokni. Ha nincs meg minden oltása addig marad a takarítás, mert nem igazán szeretik alomra csinálni.

Üdv

2011. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!