Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a fajták amelyik...

Melyek azok a fajták amelyik egyemberes?

Figyelt kérdés
Úgy értem amelyik fajta csak egy embertől fogad el parancsot élelmet stb.
2011. jan. 21. 17:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kaukázusi az például egygazdás..Nekem 2 kanom van,szeretik a családtagokat is, de a parancsokat csak neken hajtják végre...ők nemis nagyon tudnának más gazdához kerülni,mert nem fogadják el, lejjebbvalónak tartják saját maguknál, akár meg is támadhatja az új gazdit...a kauk ilyenek..kemény önfejű kutyák, de nagyon sok szeretet adnak!Viszont csak és kizárólag annak a családnak aki felnevelte !!erről az egy fajtáról tudom biztosra állítani hogy egygazdás.
2011. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

bocs a helyesírási hibákért, csak már hulla fáradt vagyok...lényeg a lényeg, a kau egygazdás kutya, ez 100 %.


18 /L

2011. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Német Juhászkutya, Kuvasz, Csehszlovák Farkaskutya, Erdélyi kopó, Angol szetter pl. Ha beírod google-ba, olvasgatsz, találsz többet is.
2011. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most akkor a németjuhász egygazdás vagy nem.

Nekem eddig az jött le, hogy több embert is elfogadhat.

2011. jan. 21. 19:28
 15/22 anonim ***** válasza:
44%

"Igen értelmes és munkaszerető fajta. Észreveszi,sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és család tulajdonának védelmét. Rendkívül hűséges, gyengéd, barátságos és magabiztos. Noha a család minden tagjával – a gyerekekkel is jó viszonyban van, általában különösen erősen kötődik egyvalakihez. Nem hagyja magát idegenektől megvesztegetni. Kiváló a szimata. Szőrzete minden időjárásban megfelelő védelmet nyújt, ezért a német juhászkutya nyugodtan tartható szabadtéri kifutóban is. Megjegyzendő, hogy társaság tekintetében más kutyák nem helyettesíthetik a gazda szerepét. A német juhászkutya életének központjában a gazda áll, és minden igyekezetével azon van, hogy a kedvében járjon. A fajta nem való olyan embereknek, akik sokat vannak távol otthonról, ha ugyanis nem kap elég figyelmet a gazdájától, úgy érzi,hogy büntetésben van. A német juhászkutya nagyon jól kijön a gyerekekkel, feltéve,hogy azok tisztelettel bánnak vele."


Igen, egygazdás kutya. A kiképzett kutyákat hozzászoktatták ahhoz, hogy nem mindig ugyanaz az ember a főnök.

2011. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a chau-chau nagyon egygazdás.
2011. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
A chau chau inkább magának való kutya mert még a gazdáját sem fogadja kitörő örömmel és még a simogatástól sem petézik le.
2011. jan. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Amerikai Staffordshire terrier!Ők is nagyon nekem is van egy 7éves kan és nagyon egygazdás és a baráti társaságomban is nagyon sok van legalább 10 és mind él-hal a gazdiért persze ezt ki is kell érdemelni náluk tisztességes tartással!
2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor ha a moszkvait vagy a kaut kiképzem akkor megszokja hogy több ember is dirigál neki?

De akkor a rendőrség miért nem használja őket?

2011. jan. 23. 11:22
 20/22 anonim ***** válasza:
A kau gazdi vagyok megint.A kaukázusit soha nemfogod kiképezni úgy,hogy több ember dirigáljon neki,mert nemfogja végrehajtani amit kérnek tőle.A kau csakis a gazdinak engedelmeskedik.Gazdáján kívül más embert nem fogad el feljebbvalójának.Úgy is mondhatnám,hogy lenézi őket...
2011. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!