Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelelne a dalmata első...

Megfelelne a dalmata első kutyusnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem információk kellenének, pl: Lehet.e kint tartani, szőrével mennyit kell törődni, nevelés, stb... Gyerekekkel barátságos? nagyon aktív? A kisebb nem igazán rajong a nagy kutyákért, főleg nem az aktívakért....
2011. jan. 21. 20:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj, és egy árat, ha tudnátok...
2011. jan. 21. 20:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Rövid szőre miatt nem igazán alkalmas kinti tartásra, talán egy meleg házzal de én még úgy se ajánlanám. Nagy mozgás igénye van, ugrál, bohóckodik, örökgyerek.... De nagyon értelmes is, alkalmazkodó de fárasztani kell testileg és agyilag ahhoz hogy kiegyensúlyozott legyen (de ez minden fajtára jellemző) Kiváló sportkutya, és igényli is.

Egészségileg viszont problémás, érzékeny fajta, különleges igényekkel: [link]


Az ára meg mint minden fajtának, 100.000ft környékén van.

2011. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég aktív, mint a legtöbb kutya. Mondjuk kevésbé annyira, mint egy spániel, vagy vizsla, vagy border... Szeret futni, ert régen kocsikíséretre használták. Nagyon gyerek, és emberszerető. Más állatokkal is jól kijön. Kint nem hinném, hogy tartható a szőre miatt.

Ami nekem nagyon-nagyon tetszik benne, hogy tud nevetni! Rendesen. :)

[link]

2011. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
esetlegesen, bár ahogy én tudom elég nagy a mozgás igénye.dxdd
2011. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám első kutyának a dalmatát, mert elég makacs tud néha lenni. A dalmata inkább olyan gazdinak való aki már rutinos kutyatartó.

Ebből a fajtából sajnos mostanában nagyon sok az ideggyenge, vagy wesenes példány, ezért én megmondom őszintén hogy gyerek mellé se nagyon ajánlom.

Nem egy kifejezetten könnyen tanítható fajta, és nagyon sok betegségre hajlamos.

2011. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!