Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kiírtani a...

Hogyan tudom kiírtani a kutyámból a kullancsot?

Figyelt kérdés
Ma szedtem ki a kutyámból négy kullancsot:(És félek hogy még maradt benne,van valami szer rá amivel kiírthatom őket?Amit mi emberek használunk az neki is jó?
2011. jan. 21. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit mi használunk nem jó neki. És megelőzni kéne, vannak jó nyakörvek vagy spotonok...

Pl [link]


[link]

2011. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neostomosan oldattal kellene megfürdetni. De azt már úgyis csak holnap tudsz venni, addigra meg megszívja magát a kullancs, ha még van benne:(

Nem volt rajta kullancsriasztó szer? Spot-on, vagy nyakörv?


Egyébként most figyeld őt az elkövetkező 10 napban, mert ha babézia vírussal volt fertőzött valamelyik kullancs, akkor az pár nap után jelentkezik. Nem lesz étvágya a kutyádnak, levert lesz, és véreset, barnásat fog pisilni! Az én kutyámban is volt kullancs szerdán, én ilyenkor azt csinálom, hogy amikor leviszem sétálni, és pisil, akkor utána megtörlöm ott egy zsepivel. Ha a vizeletének nem sárga színe van, akkor szinte biztos, hogy babézia.

És akkor azonnal állatorvos, mert ez a parazita pár óra alatt végezhet a kutyával.


A Lyme kórt is terjesztik a kullancsok, de az bármikor kijöhet, akár több évvel később is. Én beoltattam ez ellen a kutyámat, de a csuda sem tudja, hogy tényleg használ e.

2011. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)És mennyibe kerül kb. ez az advantix?
2011. jan. 21. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
A spot-on (pl. Advantix, Prac-tic, stb..) a már bennelevő kullancsot is kiirtja, csak mire azok elkezdenek hatni, addigra kb. maguktól is kiesnek. Szóval azt inkább megelőzésre kellene használni. Most annyit tehetsz, hogy minden nap végigsímogatod a kutyát és ha találsz még benne, akkor kiszeded.
2011. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta se nyakörv,se kullancsriasztó:(((Eddig még sosem volt benne kullancs,ezért eddig nem is gondoltam rá:((De most már erről is fogok gondoskodni,remélem nem lesz semmi baja a kutyámnak:(
2011. jan. 21. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, az ára a kutya méretétől függ, és 3-4 hetente kell alkalmazni:

[link]


A kullancsnyakörv olcsóbb (Scalibor, Kiltix), de az változó, hogy kinek mi a hatékony. Teljes védelem nincs, ezek a dögök mindenképp belemennek, csak nem mindegy hogy néha 1-2 darab, vagy rendszeresn 10-20.

2011. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2011. jan. 21. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!