Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám most szült. Tippek...

Kutyám most szült. Tippek vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
Németjuhászom van (szuka) most szűlt ugye nagyon hideg van szal a kutyaházba próbáltam plédet meg ilyesmit berakni igazából nem láttam mintha szopott volna :/ Meg ez a 2. szülése. Mit kéne tennem?:S próbálom az emlőhöz rakni a kutyát de valahogy mindig elcsászkál onnan :/ tippeket légyszi fontos lenne én elájulok :D idáig 1 kölyök van :/
2011. jan. 21. 23:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen hidegben hagyod kint szenvedni????

Ha már olyan felelőtlen vagy hogy szaporítasz legalább normális körülményeket biztosíts neki basszus...

2011. jan. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

olyanról már hallottál hogy evolúció meg háziasítás???

Az ősemberek is kint laktak, akkor költözz te is ki...

2011. jan. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
ez igaz :) de a kutyám is kinti :/
2011. jan. 22. 00:09
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
attól még a szülést nem élvezi, legyengül, és a piciknek sem erős még a szervezetük. Vidd be őket meleg helyre különben reggelre nem biztos hogy életben maradnak. És minél hamarabb kezd el hirdetni a piciket, 8 hetesen már vihetik őket, szólj menhelyeknek, fajtamentőknek segítsenek gazdikeresésben. És a szukát meg sürgősen vidd ivartalanítani.
2011. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Te teljesen agyhalott vagy,de azért próbálom elmagyarázni,hogy értsed:

a kutyád ugye felnőtt,kialakult immunrendszerrel és hőháztartással.A kölykök ugye újszülöttek,nekik szükségük van több melegre,mint egy felnőttnek.A mai kutyák egyébként is nagyon távol állnak már a farkastól.

Egyébként tudod,hol ellik egy farkasszuka?Ellés előtt jóval megfelelő üreget készít magának,akkorát,amekkorát a testével be tud fűteni.A kutyádnak,mivel mesterséges környezetben él,nincs módja arra,hogy jó helyet készítsen magának.

Arról hallottál már egyébként,hogy a szoptatós szukát minőségi kajával kell etetni?Erre nem elég ám a konyhai maradék meg a Tescos vagy sarki bolti táp!

Azt tudod,hogy a kölyköket csak chipezve adhatod tovább még akkor is,ha nem törzskönyvesek,különben jól megbüntetnek?Erre ugyanis törvény van.

2011. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm a kutyaházba infralámpát szerelt télen amikor kölykök születtek. Így melegedtek a kölykök.


Én biztos, hogy meleg helyre vinném, mert megint jönnek a fagyok.

2011. jan. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tyler913 ***** válasza:
84%

Csak tudnam,miert kell egy amugy is lerontott genetikai allomanyu,agyonszaporitott fajtat tovabb szaporitani?

Miert nem lehet ezt meghagyni azoknak,akik tenyleg ertenek is hozza?

2011. jan. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Elég legyen már!

Senkinek nem jutott eszébe, h pl. ő egy tinédzser és a szülei rendelkeznek a kutya sorsa felől? Pontosan tudom, milyen érzés, mikor valaki tehetetlenül áll, mert azt mondták neki, NEM!!! És ha nem is ez a szitu áll fenn, akkor is számtalan magyarázata lehet annak, mit miért csinál.


Tanácsot kérni jött ide, és nem erkölcsi bizonyítványért, ha valaki ki akarja oktatni, írjon ki egy külön kérdést.


A tanácsom nekem is egy infralámpa. Meleget ad, szóval mindenképp jó.a Pokróc is jó ötlet, de vedd figyelembe, h szülés után cseréld ki alatta, mert átázik, és ez hideg lesz. minél szőrösebb, vastagabb, annál jobb, de ne gyűrödjön, mert a ráncokba belegabalyodhatnak a kicsik, és megfulladhatnak.

A kutyaól bejáratára jól jöhet egy ócska műanyag abrosz felszögelve. Vágj 2-3db csíkot, és egyesével egymás mellé szögeld őket a bejárat fölé, úgy, hogy a hossza teljesen befedje azt. (ha jól csinálod, vlmi ilyesmi lesz belőle: [link]

Nagyon jó hőszigetelő, ajánlom, de mutasd meg a kutyádnak, nehogy véletlenül megijedjen tőle.


A minőségi kutyakaját felejtsd el, ekkora baromságot még nem hallottam... Valaki emlegette a gondos farkasanyukát, hát az viszont hétszentség, hogy nem megy a fressnapfba vásárolni, mert ő most kismama... Azt eszik, amit talál. Annyit segíthetsz neki, hogy napi 2x adsz inkább kevesebbet, mint egyszer sokat, valamint jóval több hús legyen az ételében, mint korábban. a kölyköknek ,ha majd elkezdenek enni, érdemes lesz azért kifejezetten konzervkaját adni, mert nem tudnak mindent azonnal megrágni. Nem baj, ha nem kifejezetten kölyköknek való, csak törd majd össze villával nagyon picire, majdhogynem pürésre.

Ha ez a második ellése, akkor majdnem biztos, hogy nem fog megállni 1 kölyöknél, 4-6 kölyökre bizton számíthatsz. Nem baj, ha elcsászkál, az ösztönei visszaviszik, majd ha éhes lesz. Arra figyelj majd, ha netán túl sok kölyök születik, hogy ne legyen 1-1 kiválasztott kölyök, aki ki van túrva...


A tejport nem ajánlom. Próbáltuk ezzel segíteni a kölyköket, általában megbetegedtek, mert addig védett a vírusok ellen, amíg kizárólag anyatejet kap.


A kölykök örökbeadásához sem hallottam még, h chip lenne kötelező, de a menhelyeket is elfelejtheted, ma is tele voltak a hírek, hogy 110%-on van a telítettségük, tutira nem veszik be őket...

Hosszabb távon pedig, ha pl ramaty a kerítésetek, vagy szökős a kutyátok tényleg érdemes ivartalanítani, mielőtt anyagilag teljesen tönkrementek az újabb és újabb kiskutyákba...


az okoskodóknak pedig:

- szólok, hogy a farkaskoma általában tavasszal szül. Nem télvíz idején.

- A macskáimnál is tapasztaltam, hogy ha nem találnak megfelelő helyet az ellésre, majdnem egy hónappal is képesek túlhordani a kölyköket, inkább nem szüli meg. Biztos vagyok benne, ha a kutyájuk úgy érzi, hogy szar helyen van, akkor vagy nem most szül, vagy lemond róluk, mert érzi, hogy nem megfelelőek a körülmények a gondoskodásra.


Sok sikert nevelgetéshez!

2011. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm :) sokat segítettél legalább te nem vagy olyan mint a többi bunkó:/
2011. jan. 22. 08:26
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Az egy dolog, hogy a szukád bírja a kinti hideget, mert fejlett alkalmazkodó képességgel bír, így tudja kontrollálni testhőmérsékletét. De a kiskutyák átveszik környezetük hőjét, ezért kell bent tartani és jól befűteni, illetve infralámpa alá tenni őket. Ha még ezzel sem vagy tisztában, akkor nem tudom, miért elleted szegény nőstényt, kockára téve ezzel a kölykök életét. Ezzel akarsz meggazdagodni? Ezzel nem fogsz, mert az emberek nagyjából tisztában vannak, vagy lesznek azzal, hogy szaporítótól nem szabad venni kölyköt. Igen, szaporítót mondtam, nyugodtan büszkélkedj, meséld el a családnak mi az új hobbid! Gondolom tüzelt a szuka, gyors kiengedjük az utcára, tüzelés végén visszahozzuk aztán kész van a kölyök. Ezután azonnal vidd el ivartalanítani! A kutyák egészsége sokkal fontosabb, mintsem hogy kaszálj 120-150 ezret.
2011. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!