Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy farkast meg lehet szelídít...

Egy farkast meg lehet szelídíteni úgy, mint egy kutyát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
A farkas nem soha olyan szelíd, mint egy kutya. Sőt, egy farkast megközelíteni egészen másképpen kell.
2011. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
nem lehet
2011. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges,mert nem fog megtámadni,de engedelmeskedni sem.Tudtommal próbálták,de nem lehetett megnevelni,a saját feje után ment mindíg.
2011. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha kölyök korától te neveled, te vagy az "anyja", akkor nyilván szelíd lesz, de bármikor történhet valami, amitől megtámad. Ez így hülyén hangzik, de nem tudom másként mondani.
2011. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

nem lehet, születése napjától már kézhez kellene szoktatni, hogy ne legyen a "gazdájával" agresszív maximum

mindenkinek neki támadna valószínűleg, erről nem lehetne le nevelni

még hozzá értő kezekben is veszélyes lehet egy, a vadonból befogott kölyök nevelése, ami első naptólé kezdve kéz alatt volt

2011. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

ma megszelídited akkor én adok neked 99.999.999.999.999.999.999 eurót!! lehet hogy kölyök körába aranyos meg minden meg figyel, halgatr rád de az egy vad állat... nem a neve vagy a kinézete tesz valamit vaddá! hanem az ösztön! ha úgy érzi fenyegetést jelentesz számár habozás nélkül rád támadna és talán meg is ölne.

elismerem vannak vadállatok amelyek hagyják hogy megérinsd pl. volt olyan medve is de tartós idelyig a közelébe lennél biztos rádtámana mert irritálja az eber közelsége.

2011. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ez nekem szólt úgy értettem,hogy lehetséges,hogy nem támadja meg,de nem lesz iolyan mint a kutya,ezzel tisztába vagyok:)

Nameg ott van a falkavezérség ami biztosan sokkal erősebb mint a kutyákban és ha bizonytalannak,gyengének érzi az embert,gondolom átveszi a vezető szetrepet,ami akár súlyos sérülésekkel is járhat.(jó esetben csak azzal)

Arról nem is beszélve ,hogy az idegenekkel hogy viselkedne.

2011. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az Eltének volt egy kísérlete, egészen pici korától neveltek pár farkaskölyköt kutyák között, más farkassal nem találkoztak. A teljes szelídítés nem sikerült, inkább csak elvoltak az emberekkel. Önfejűek voltak, maguknak valók., inkább egymással törődtek. Kölyök korukban meg előszeretettel rongáltak, aktivitásuk kb 10xese a kutyáénak. Valamint egy parancsot sem tudtak velük megtanítani.
2011. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én személyesen ismertem kutyakiképzőt, aki farkasokkal foglalkozott. Néhány naposan vette magához a kölyköket.

Mindenre meg lehet tanítani a farkast, amit a kutya tud.

De csak akkor, ha nincs idegen ember a közelben. Mert ha van, akkor fél.

Azon kívül az étel lopásról egyszerűen nem lehet leszoktatni, ha elér bármi ehetőt, akkor halálig képes lenne érte küzdeni.

Szóval a szelídítés attól függ, hogy ki mit ért alatta.

A farkas sosem lesz olyan, mint a kutya.

2011. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az az etológiai tanszéken volt egy kísérlet és neveltek újszülött koruktól fogva farkaskölyköket. Rendesen 3 óránként cumiztatva felkelve hozzájuk. 5 önkéntes volt és mindenkinek volt egy farkasa. Egy éves korukig voltak náluk.

Mindent megtettek ahhoz hogy kutyává formálják őket. Nem voltak agresszívek a nevelőjükkel. De egyáltalán nem viselkedtek kutyaként. Nagyon erős volt a vadászösztönük. Egy kistestű kutyát mint mondjuk egy yorki akit a parkban sétáltattak elejtettek volna ha hagyják nekik. Önállóak és függetlenek voltak. A zajokhoz és emberekhez nagy odafigyeléssel kellet szoktatni. Később Gödöllőre kerültek a farkasparkba. mivel ahogy kamaszodtak egyre makacsabbá és önfejűbbé váltak.

Én nem voltam köztük de többször jártam a tanszéken és vettem részt viselkedési kísérletekben kutyáimmal és kölykökkel.

2011. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!