Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alom 8 évesen? Ki kért már ilyet?

Alom 8 évesen? Ki kért már ilyet?

Figyelt kérdés
8 éves múlt a kutyusom. Nagyon jó kondícióban van, és szeretnék neki a nyáron még egy almot. Nem kell aggódni, nem szaporító vagyok, többszörös champion mind a két kutya, megismételt párosítás lenne. Tisztában vagyok vele, hogy 8 évesen a szukát már ki szokták vonni tenyésztésből, én sem akarom kihasználni, de egy utolsó párosítást szeretnék. Hol kell kérvényeznem ezt? A központi MEOE-nél vagy a Klubnál? Kell valami állatorvosi igazolás? Vagy csak indoklás? Pontosan hogy működik ez?
2011. jan. 22. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Segíteni nem tudok, a kutyád eredményeit nem vonom kétségbe, de neeee:(

Elhiszem, hogy a kutyád a fajtájának egy kiváló példánya, de ő már bőven az öregkor felé halad, szerintem ne erőltesd.

Bocs, tudom, hogy nem ilyen választ vársz, de ez kikívánkozott belőlem:)

2011. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ninna ♥ ***** válasza:
51%
Szerintem sincs szükség még egy alomra egy 8 éves kutyának.. ha igazi tenyésztő vagy, aki csak a kutyái érdekét nézi, akkor nem teszed meg.
2011. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat....esetleg a kérdésre valaki?
2011. jan. 22. 20:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a MEOE nem korlátozza az életkort ha a tenyészengedélyek rendben vannak mindkét szülőnél. Eddig külön engedély a túl szoros párosításoknál kellet, vagy a korhatár alatti fedeztetéseknél. Az adott fajtaklubb elnökétől kell kérni az engedélyt.


Amúgy ha egy 60 kg -nál nagyobb kutyáról van szó a pároztatást én sem ajánlom. Milyen fajta amúgy?

2011. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó kondiban van a kutya, akkor más is csinált már ilyet, feltéve ha előtte nem volt már rommá elletve. Én a helyedben , ha ugy döntesz befedezteted, előtte mindenképp elvinném egy általános kivizsgálásra, hogy valóban minden rendben van-e , és elég erős-e ahhoz, hogy kihordjon x kiskutyát.
2011. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézz körül ezen a honlapon:

[link]

A tenyésztő talán tud segíteni neked...

Sok sikert.

2011. jan. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sipimari75 válasza:
59%

Sziasztok!

Én azt olvastam a szabályzatban,hogy:weboldalak reklámozásáért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Na de mindegy is..látom olvasni tud,de értelmezni nem a kedves válaszadó.

De ha már így idecsalogatott,hát üzenem,hogy nyugodtan meg lehet nézni azt az oldalt,vagy írni emailt nekem,szivesen elmondom milyen feltételekkel és háttérrel született meg az az alom.És nagyon boldog vagyok,hogy megszületett!!Csak azt nem értem ez másnak miért csípi a szemét?? Mert nem az ő kanjához mentünk,vagy mert nem tőle vettek kölyköt??:)

Szivesen várom a választ...drága névtelen okoska.

2011. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A MEOE tenyésztési szabályzata szerint 8 éves korig lehet tenyésztésbe vonni a szukát, kannál nincs felső határ megállapítva.


A kutya jó kondícióban van, rendszeres orvosi ellenőrzés alatt van, mert az állatorvos kedves ismerős. A kutya nem volt agyonfialtatva, eddig mindössze 4-szer volt alom utána. Egyébként vizsláról van szó...

2011. jan. 23. 16:31
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves Sipimari75,


a honlapján talált email címre küldtem egy érdeklődő levelet, hogy milyen feltételekkel hozhatta le az almot. Kérem írja meg a történetét.


Segítségét előre is köszönöm.

2011. jan. 25. 17:11
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Sipimari vagy mi 75-nek:azért csípi az emberek szemét a dolog,mert mi SZERETJÜK a kutyákat.


Nem vagyok sem szaporító,sem tenyésztő,ivartalanított fajtatiszta kutyám van,úgyhogy nem ezért írtam,hogy tőlem vegyenek kölyköt,és kanom sincs,amivel fedeztetni lehetne,tehát nem üzleti érdekből.

60 éves nőnek sem szokták azt javasolni,hogy szüljön,nem véletlenül.

2011. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!