Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így mennyire rossz a kutyának?

Ez így mennyire rossz a kutyának?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 8 éves 7 kilós mentett kutyusom. Külföldre költöztem egyetem miatt, egy 20nm albérletbe, belvárosba és karácsonyi szünet után kihoztam a kutyámat. Azt tudom hogy egy ilyen típusú kutyának napi másfél óra mozgás a minimum, de sajnos vannak napok amikor csak az egészségügyi séták jönnek össze (4x 10-20perc). Szeretnem kikérni a véleményeteket, tapasztalatokat mennyire ártalmas és rossz ez egy ilyen kutyának? Vannak napok amikor több órát mászkálunk, de az egyetem és munka mellett heti 1-2-3 nap előfordul hogy nem viszem le nagy sétára. Persze itthon foglalkozom vele, az ölemben hajtja a fejét mikor tanulok, meg agyilag fárasztva van, trükköket feladatokat csinálunk, ezt jobban megtudom oldani mint felöltözni, levergődni az emeleti lakásból, és nyugis zöld részre menni mert a város szívében lakom.

Kellemetlen mikor hajnali 4 ig dolgozatot írok és 7kor ő már az ajtóban sír de leviszem pisi-kaki és fekszünk vissza 8ig aludni.

Tehát foglalkozás van vele, sőt, ő a társam, az egyetlen kapaszkodóm itt kint, tehát szabadidőm minden percét vele töltöm. Ártalmas és rossz-e a neki ha heti pár nap mondjuk összes sétát összeadva csak 1 órát van szabad levegőn?


És félreértés ne essék, a kutyáról nem mondok le, ha ez így nem jó neki, akkor alszom kevesebbet, iszom több kávét, red bullt, kevesebb órára megyek be, többet dolgozom hogy kitudjak neki fizetni egy sétáltatót...

De meg nem válok tőle!


2011. jan. 23. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked kellene látnod, hogy hogy érzi magát a kutyád, mi látatlanban nem tudjuk megmondani. Ha pörög, zizeg, feszült, és szétrobban az energiától, akkor baj van. De ha elvan nyugiban, akkor lehet, hogy nem érzi magát rosszul.


Az én kutyám pl. olyan, hogyha egy héten kétszer-háromszor megvan a hullára fárasztás, akkor a többi napon elviseli, ha csak keveset sétálunk.


Amikor kevesebb időm volt rá, akkor mindig arra figyeltem, hogyha tudtam, hogy holnap nem fogok tudni eleget foglalkozni vele, akkor aznap este nagyon-nagyon sokat mentünk, tanultunk, kutyáztunk.

2011. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen fajta, 7 kilósan valami kistestű lehet, de a fajtától függ. Egyébként szerintem nem rossz neki, ha már egy nap az egészségügyi sétákat tudjátok rendezni, az már jó :) És akkor egy-egy nap egy hosszabb séta azért legyen.

De így szerintem teljesen jó, főleg ha a mindennapi agyi lefárasztás megvan :)

2011. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó ez így neki, ne aggódj. Párszor ki fogja bírni:) Nekünk is van heti 2 nap amikor szintén csak 20 perces séták jutnak, de cserébe a többi napon minimum 2,5-3 órát sétálunk. Hétvégén meg egész délelőtt kinn vagyunk. Jó gazdi vagy, de ne tedd tönkre magadat! Se neked nem jó, ha mondjuk 4-5 órát alszol, se a kutyának nem lesz jobb. Akkor inkább maradjon egy rövid sétás nap és egy sok sétás nap.
2011. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
88%

Bárcsak minden kutyának ilyen jó dolga lenne!


Látszik, hogy aggódsz érte, törődsz vele. Tudom a szeretet nem helyettesíti a mozgást, de amennyit leírtál szerintem elég kell legyen.

Mi is panelban tartunk egy kistestű kutyát sokan azt mondják, állatkínzás. (Közben náluk láncra kötve éli le az életét egy másik eb...) A mi kutyusunk is lent van minimum 5-6 szor egy nap ezek a rövidebb séták. Emellett és ez a lényeges mindenhová jön, ahová mi. Nyáron fürdeni, akár a szőlőnkbe, míg mi az aktuális munkákat intézzük, bevásárlásokkor futkos a bozótosban(multikat az veszi körül :D) stb stb.

Akárki akármit is mond jó dolga van a kutyádnak :D

2011. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy bár minden kutyának ilyen jó dolga lenne, és bár minden ember így ragaszkodna a kutyájához.

És hiszem azt, hogy sokkal boldogabb melletted, mint bárhol máshol lehetne.

Sajnos ismerek olyan kistestű kutyusokat, akiket naponta 1x visznek le 10 percre, amúgy otthon van, és kutyapelenka...

Még ha csak 15-20 percekre is mész le vele, ettől ő nem szenved, mert veled lehet. És ez mindennél fontosabb.

2011. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jobb neki, mint a menhelyen! Amikor több időd van, vidd tovább, és néha kibírja a kevesebbet. Legalább jó helyen van, szeretik, foglalkoznak vele.
2011. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya akkor boldog, ha a gazdival lehet. :) Ha néha nem sok séta jön össze, nem baj. csak azért legyen meg a heti egy-két alkalom, amikor sokat sétálsz vele. :)
2011. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó gazda vagy a leírtak alapján , ne is gondolkozz ezen a dolgon , a kutyának sehol máshol nem lenne jobb helye !!! Ha ennyire aggódsz miatta , és ennyit törődsz vele , azt hidd el , hogy ő érzi és megérti , és természetesen alkalmazkodik hozzád ! Kutya legtöbbször az ember lelki társa , ha jól alakul ki a kötelék ( és úgy tünik nálatok ez maximálisan megvan )és teljesen átérzi a szituációkat . Tudnék mesélni hosszasan erről , de lemenne a nap is mire végeznék .

Bárcsak minden kutyának ilyen jó gazdija lenne mint TE vagy !!!!

2011. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem így minden ok! ...főleg ha a kutyus kiegyensúlyozott, jól elvan egyedül is, nyugodt és engedelmes -ezek mind annak a jelei, hogy boldog kutyaélete van

köszönöm a "nevében is", hogy annak ellenére, hogy mindent megteszel lelkiismeretesen, de még csak adni akarsz neki!

2011. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam bár azért mér mindig van egy kis lelkiismeretfurdalásosom. Ő egy mentett kutya, snaci szerű, volt sintértelepen, kórházban, menhelyen meg előtte kitudja hol, ahhoz képest most biztos jobb, viszont amíg otthon laktunk szüleimnél, ott nagy ház volt, kert, kutyaajtóval, másik kutya, és erdő mellett laktunk sokat mentünk kirándulni, és mindig volt vele valaki otthon, most beton dzsungel, egyedüllét, és 20nm, nekem is nehéz a váltás. De nem tűnik se feszültnek, se boldogtalannak, az tény hogy amikor fogom a pórázt akkor már szaladni ki, és nagyon mehetnék-e van, de sétánál nem őrjöng, behívható, sőt el sem a lábam mellől, más kutyánál is szépen megáll szaglászni aztán megyünk tovább, persze azt látom hogy több energia van benne mint amennyit én kihasználok. De ötletem sincs mit kezdhetnék vele, mert sajnos 3 órás erdő kirándulásra nincs lehetőségem mert itt nincs erdő, gondoltam hogy futhatnánk de azt vele nem lehet, sosem értettem miért, ha elkezdek futni ő összerántja magát és lefagy. Próbálok keresni valami zöldet ahova vonattal hetente 1x elmehetnénk de nem nagyon találok, sőt még kutyafuttatók sincsenek itt.
2011. jan. 27. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!