Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt kell csinálni ebben a...

Ezt kell csinálni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 10 perce értünk haza sétáról 10 hónapos cane corsoval. Általában ha hazaérünk sétáról játszunk egy nagyot, most is így volt. A játék hevében el kezdett rám ugrálni meg harapdált az elején még partner voltam és jól megdögönyöztem én is :) Kb 5 perc után rászóltam többször is hogy elég de semmi. Így tovább folytatta és gondoltam leszek mamakutya és lenyomom a földre :) Először nem sikerült másodszorra nagyjából igen - kb 50 kiló tiszta erő - és ott tartottam, majd felugrott és otthagyott szaladt hugommal labdázni. Utána már normális volt meg minden... de jól tettem amit tettem? Csak most csináltam ilyet először akkor hirtelen jó ötletnek tűnt, de most nem tudom :)


Köszi!


2011. jan. 23. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól tetted! Ha azt mondod elég, akkor elég, és úgy látszik ezt a kutyus is megértette :)
2011. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen jól tetted:) nálunk is előfordul hogy jön és harapni akar... én általában hanyatt fordítom ha valamit nem fejez be... az enyém kölyök pit:)
2011. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugodtam :)


Én nem hanyatt fordítottam hanem csak lenyomtam a hasára, nem tudom ez számít-e. Majd legközelebb már lesz ebben gyakorlatom, mert higgyétek el nagy súlyú. Remélem nem kell gyakran csinálni ezt vele :)

2011. jan. 23. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ha nincs kedvem hadakozni, vagy összekoszolni a ruhámat a 30 kg kutyámmal, hátat fordítok neki, karokat összefonom és ignorálom, más tevékenységet keresek, amibe belemerülhetek. Ettől 99,9%-ban lenyugszik, de ha nem, akkor én is ezt teszem/tenném.

Szép volt!

2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez az utolsó inkább a Viktória módszere.


Én is inkább a lenyomást javaslom. Látod mindjárt abba is hagyta és másik játszó társ után nézett.

Csak a húgodnál se próbálkozzon a harapdálással.

2011. jan. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utána már visszafogta magát csak szaladgált labdával meg dobáltuk neki a hidegtől megfagyott gumicsirkét :)
2011. jan. 24. 07:12
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem is most lesz cane corsom :)neked vágva van füle v farka?és ha igyen ugy veted?nekem már volt pietem és hasonlo kutyáim ezeket a kutyákat ugy nevelheted a legjobb ha lemeozgatod öket h fáradjanak és ne hanyagold a nevelést mert késöbb ha ugrál fel is dönthet és nem halgat rád majd ha nem értesz hozzá vagy nem birsz vele szánj rá egy kis idöt és vidd el egy kutyaiskolába egy alap kiképzésre ott te is tanulsz és jobban fogod érteni a kutyád mi a neve különben??
2011. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, de technikailag inkább azt javasolnám, hogy ne hasra nyomd, mert az nagyon nehéz és tud védekezni.

Fordítsd oldalra és úgy nyomd le, a nyakánál, a füle alatt nyomd be az ujjad, mintha a falkavezér ráfogna.

És tartsd néhány másodpercig. Ha engedsz a nyomásból és mozdulna, akkor újra fogd le. Ha már nyomás nélkül is marad fekve, akkor engedheted felkelni és lazíthatsz.

De ha nem hagyod lenyomva, amíg meg nem adja magát, semmit nem csináltál, azt hiszi ez is a játék része és nincs hatás.

2011. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tomka1027 válasza:
2011. jan. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Farka vágva volt, fülét mi vágattuk le. És ha lehet most ne kezdjetek el írni az állatkínzásról...

Suliba visszuk nem sokára már meg van beszélve. Izgis lesz, mert az elején biztos tiszta bolond lesz annyi kutya között, de gondolom ez minden kölyökkel így van :)

2011. jan. 29. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!