Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie vagy szibériai...

Border collie vagy szibériai husky?

Figyelt kérdés
Melyik legyen?
2011. jan. 23. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

kinek? hova? milyen körülmények közé?

nem külső alapján választunk kutyát!

2011. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
napi 8 órat dolgozom,kertes házba, le lenne mozgatva az nem gond meg tanitanám is.de nem tudok donteni a ketto kozul. Kerdezz meg ha vlmit kihagytam.
2011. jan. 23. 18:48
 3/9 A kérdező kommentje:
sokat járna el velem vinnem szinte mindenhova, hétvégén nagy túrák, kirándulni is csak vele mennék el.
2011. jan. 23. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos a border collie-nak NAGYON nagy a mozgásigénye, napi szinten kell vele foglalkozni, testileg, agyilag. Teljesen hobby célra nem alkalmas, ő egy munkakutya, tehát kell valamin rendszeres mozgás, pl. agility, terelés, frizbi, fly ball, dog dancing...

És mivel divatos kutya nehéz egészséges fajtatiszta kutyát találni, sok a beteges egyed tehát csak papírral, törzskönyvvel szabad venni (ez a szaporítás probléma minden kutyára vonatkozik de a bordernél különösen oda kell figyelni hogy nehogy hamis papírjai legyenek). Az ára 100.000ft környékén van.

A husky meg nagyon önálló típus, neki is nagy a mozgás igénye, és ha nem foglalkoznak vele akkor megindul a nagy világnak. Benne még nagyon él a falkaösztön, imádja a társaságot, és mindent meg is tesz hogy találjon magának.


Én személy szerint egyiket sem választanám, mindkét fajtával van személyes tapasztalatom, és a kedvenc kutyáim közé tartoznak mert gyönyörű állatok de különleges igényeik vannak amit átlag ember nem igazán tud kielégíteni.

Pl. huskyt szerintem falkában jobb tartani, border collienek meg napi 4-5 óra intenzív mozgás kell amit 8 óra munka mellett én nem tudnék megoldani.

2011. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor a husky elszökne ha csak velem egyedül lenne? És ha lenne melette egy másik kis testű kutya?
2011. jan. 23. 19:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Amiket leírtam általánosságok, mindig vannak kivételek.

Az általam ismert husky kapott egy társat hátha úgy nem szökik, na az Ő megoldása az volt hogy vitte a kicsit is.

De ehhez hozzá tartozik hogy nem foglalkoznak vele, kizárják a kertbe és naponta ha 1 sétát kap...

Tehát ha te reggel-este tudnád sétáltatni, mozgatni, napközben ha nem is vagy otthon de lenne egy társa, és tudnál kialakítani vele egy igazi mély kötődést akkor megpróbálhatod. Persze bombabiztos kerítés az kell.

2011. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MME ***** válasza:
100%

A nagy mozgásigényű kutyák mind hajlamosak a szökésre és a rombolásra, a husky legendásan, de a border is, sőt, a vizslák és a németjuhászok is nagy számban képviseltetik magukat az utcákon :)

Ha nagyon aktív életet élsz, sok szabadidőd van, és szabadidődben mindened a sport és a kutyázás, akkor szerintem azt gondold át, hogy el tudnád-e viselni a husky sok szőrét, mert azt évente kétszer nagy mennyiségben hullajtja. A mi éghajlatunkra a bordert szokták pártolni.

Husky mellé én akkor is magas és masszív kerítést ajánlanék, ha mozgatva van.

Bár ha le sikerül fárasztani a huskyt, akkor elvileg nem fog ásni, csakhogy ezt nem kizárólag unalmában tudja tenni, hanem ösztönös viselkedés.

Mindegyikkel érdemes kutyás sportokat űzni, mert megvan bennük az igény rá, ott vannak igazán elemükben. A kutyák jobban élvezik, ha megerőltető feladatokat kapnak, és aközben mozogják le magukat és dolgoznak szellemileg is, mintha szimplán lefuttatná őket az ember. A borderre ez különösen igaz, adnod kell neki szellemi elfoglaltságot is. Ezzel szemben a husky ezt nem annyira igényli, sőt, kifejezetten nehéznek tartják a kiképzésüket. Nem mert buták, hanem mert másra használták őket, ott az önállóságot követelték meg.

Az is szempont, hogy milyen jellemet szeretsz, a két fajta között nagyok a különbségek. De ezt majd elmondják mások.

2011. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Esetleg ír vlki akinek van huskyja? Vagy border collieja?
2011. jan. 23. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Könnyebben tudnánk segíteni, ha leírnád, hogy melyik fajtában mi tetszik. Miért pont a két fajta között döntöttél? Mert a két fajta eléggé különböző. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy akinek az egyik fajta való, annak való a másik is. Én például egy mudi tulajdonosaként nagyon is el tudnék képzelni magam mellé egy border collie-t, míg egy huskyt sokkal kevésbé. Tetszik a border munkabírása, az intelligenciája, hogy szeret tanulni, mindig a gazdája kedvében akar járni, sokféle sportra és munkára betanítható. Egy husky pont az ellentéte. Nem szeret sportolni, dolgozni hacsak nem futásról vagy szánhúzásról van szó. Önfejű, makacs. Viszont van, aki pont ezt a típust kedveli, az ilyen ember valószínűleg szolgalelkűnek tartaná a bordert. Szóval nem igazán értem, miért pont ezeket nézted ki.
2011. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!