Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges? Imádom a kutyákat...

Lehetséges? Imádom a kutyákat és régóta szeretnék egy német dog-ot.

Figyelt kérdés

Mivel köztudottan nagy testű kutyák, nyílván nagy hely kell nekik. A helyzet az, hogy nem kertes házunk van. Azt olvastam, ha eleget mozog, a szobában nyugodtan viselkedik. Lehetséges, hogy így is lehetne egy német dogom? Nagyon szeretem őket, és gondjukat is viselném.

A válaszokat előre is köszi :)


2011. jan. 23. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Igen :) ha jól lemozgatod, simán elvan :) Ismerek lakásban tartott dogot, jól érzi magát. Persze nem egy 30nm-es garzonban :) Azért férjen el valamennyire :)
2011. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Bocsáss meg, de a dogok azok, akiket egyáltalán nem ajánlanék olyan helyre ahol nincs udvar. Eleve hatalmas, és a mozgásigénye is az. Simán lehetne benntartani, ha amikor olyan kedve van, ki is tudna menni. Nem azt mondom, hogy nem lehet, de én nem ajánlom. Nekem a 2. kedvenc fajtám. Én sem merek venni, úgy, hogy kertes házban lakom, és tudom, hogy nem tudnám neki biztosítani azt a mozgást, amire szüksége van. Ettől függetlenül, lehet, hogy Te tudnád. Te tudod, mennyit időt tudsz rászánni.
2011. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

megkérdezhetem hány éves vagy? és hogy a családod mit szól hozzá?

csakmert sokmindent át kell gondolnod mielőtt kutyát veszel, például azt is, hogy egy kutya hosszútávra szól és hogy képes leszel-e 10-15 évig rendszeresen gondoskodni róla, főleg így, hogy egy igazn nagytestű kutyusról van szó, akit kert híján sokat kell majd sétáltatnod, kirándultatnod. és ehhez szertintem olyakor-olykor segítségre lesz szükséged, főleg ha még fiatal vagy és az életed sokat fog még változni az elkövetkzendő években!

2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is ismerek lakásban lakó német dogot, de vele reggel is lent vannak egy-másfél órát, és este is legalább ennyit, ha van kutyás társaság, és nincs nagy hideg, akár hármat is. Ő egy kiegyensúlyozott, és jól kézben tartott kutya, de a gazdái fanatikusok, ez elsőre látszik. ja és külön szobája van :)
2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!Egyébként 17 éves vagyok, és mindig is volt kutyánk, most is van egy hatalmas Sarplaninac :)Felelősségteljes vagyok, főleg állatok terén :)

Mivel nagyon szeretem a kutyákat, gondoskodnék róla, hogy eleget mozogjon, és a lehető legtöbbet nyújtsak neki ha értitek. Kutyaiskolába is mennék vele, hogy azért majd ne húzzon el a 70 kg-jával :D

2011. jan. 23. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem is simán, de szinte bármilyen kutyát lehet tartani panellakásban, bár ahogy előttem írták, azért megfordulni meg tudjon:)

És persze az az alap h naponta minél többször, minél többet legyen mozgatva. Ki lehet fárasztani, de ahhoz tényleg sokat kell levinni, és akkor elképzelhető, hogy jobb élete lesz, mint egy óriási kertben élő, de sosem sétáló kutyának:)

Amúgy meg a német dog nagy testéből adódóan inkább 8-10 évre tervezhető, viszont a hidegtől óvni kell, ha családi házban tartanátok, a hideg beköszöntével ajánlatos lenne beengedni legalább estére, mert hajlamos a tüdőgyuszira.

2011. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
15 évig biztos nem kell gondoskodnia egy dogról.
2011. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Most látom előttem már leírták.Bocs nem figyeltem.
2011. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
elnézést, hogy kicsit túlsaccoltam! sajnos a dogokat nem ismerem annyira.
2011. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

milyen 15?

ha szerencséd van maximum 8 évig kell etetned de nem olyan gyakori még az sem hogy megérjék a 8 éves kort

átlagosan 6-7 évig élnek de elő szokott fordulni az 5 év is

persze én itt most teljesen egészséges kutyákról írok, akik végelgyengülésben pusztulnak el

úgy gondolom, hogy a nagyon-nagyon hiper szuper minőségi táptól fog élni esetleg 8 évig

de hát kinek van pénze méreg drága tápra egy ekkora kutya esetében?


az egészségügyi problémákról még nem is beszéltem, lényegtelen hogy honnan van a kutya, nagyon valószínű, kortól függetlenül a gyomorcsavarodás meg egyéb finomságok


ha már ennyit leírtam neked, akkor menjen a zöld kéz

2011. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!