Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meg lehet kapni...

Szerintetek meg lehet kapni igy a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos amerikai staffordshire terier fajta tiszta kiskutyám sem az apjáról sem az anyáról nincs törzsköny. Szerintetek meg-e kaphatja a törzskönyvet? Ha igen akkor nekem mit kéne csináljak? Már ugy értem hogy hova kell vigyem vagy hol lehete ezt el intézni?
2011. jan. 25. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így már nem kaphat, utólag nem szokás kiállítani. Pláne, hogy a szülőknek sincs. Simán lehet, hogy mondjuk egy dédszülője valami más fajta volt, nem lehet utánanyomozni. Így pedig nem adnak törzskönyvet, azt csak tuti fajtatisztáknak adnak és a tenyésztő foglalkozik ezzel.
2011. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kaphat törzskönyvet a kutyád.
2011. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy szóval: Nem. Honnan tudod, hogy fajtatiszta kutyád van?

A fajtatisztaságot pont a törzskönyv igazolja, de állításod szerint a szülőknek sincs meg. Miből gondolod, hogy a te kutyád kaphat törzskönyvet, ha a közvetlen felmenők fajtatisztasága sem igazolt?

Egy törzskönyvön 4-5 generációra vissza van vezetve a családfa. Ha ezzel az eggyel is gond van, mi lesz a többivel?

2011. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kaphat törzskönyvet:-( Ha a szülőknek nincs törzskönyve, akkor nem bizonyítható, hogy fajta tiszta:-(
2011. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Értem azért köszönöm szépen!!
2011. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem kaphat, hiába fajtatisztának néz ki. A apja anyja ismeretlen. A szülőknek sem igazolt a fajtatisztasága.
2011. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A MEOE-ban ha kéred, akkor kitöltenek egy regisztrációs lapot a kutyinak. Pl. Amerikai Staffordshire jellegű kan/szuka, születési ideje:... neve:....

De sok értelme nincs. Csak a pénzedet költöd:)

2011. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miután azt sem bizonyítja semmi, hogy a kutyád szülei tényleg fajtatiszták, így természetesen a Te kutyádnak sem lehet. Ő hivatalosan fajta jellegű keverék. Tudom ezt elsőre megrázó hallani, de ne foglalkozz vele:) Szeresd és kész.
2011. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az apjáról van törzs könyv de az anyárólnincs!
2011. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meglehet,csak valami más minősitéssel már nem is tudom mi azt hiszem b,Pesten keresd.
2011. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!