Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Megszeretném...

Mit tegyek? Megszeretném fürdetni a kutyánkat de egyszerűen nem mer bejönni a házba

Figyelt kérdés
Megszeretném fürdetni a kutyánkat de egyszerűen nem mer bejönni a házba.Az első szobába még bejön de a másodikba lehetetlen becsalogatni.Már mindennel próbáltuk becsalogatni szalámi,sonka....minden,de nem jött össze.Már az is eszembe jutott hogy lehet hogy a lépcsőtől fél mert az első szoba után van egy lépcső,de hát a bejáratnál is van lépcső amin vígan rohangál.Nem tudom már hogy mit csináljak.Az nem működik hogy csak úgy felkapom és behozom mert egy arany retrieverről van szó.Megpróbáltam már behúzni de miután elengedtem kiszaladt.Segítsetek!Mivel próbáljam még becsalogatni?
2011. jan. 25. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Egy goldent - ami ezek szerint kinti kutya - minek akarsz a télvíz idején megfürdetni. Azt akarod h megfázzon? Jól átázik az aljszőre ami nem szárad meg olyan gyorsan...

Várj vele nyárig.


Egyébiránt vagy annyira szabálykövető h meg lett neki tanítva h a házba tilos bemennie, vagy nem jó a kapcsolatotok annyira h a kutya "idegen", ismeretlen, számára bizalmatlan helyre kövessen (szoktátok egyébiránt sétáltatni vagy csak a kertben van?) - gyanítom az utóbbi...

2011. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én is ezen gondolkodtam, amúgy milyen szabályok vannak nálatok, kinti kutya, valahogy megtanitottátok neki, hogy ne menjen be a házba, esetleg megvertétek kiskorában, ha be akart menni, és most azzal kapcsolja össze a házat?
2011. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engedd be a előszobába és hagyd ott békén egy pár órát, figyel rá, néha simogasd meg, aztán majd beljebb merészkedik. De, ha utána máskor is szeretne bemenni, akkor ne lepődj meg, mert ha nem engeded, akkor nem ő lesz a hibás, hanem te a következetlen gazdi.

Ja és a fürdés sem lesz leányálom. Az én kutyám egy nagytestű benti kutya volt, a kádba nem lehetett becsalni, és ha mégis betettük félpercenként ki akart ugrani. Mindent levert a fürdőben és én vizesebb voltam mint a kutya. Szóval erősen gondold meg. Ja és fürdetés után még legalább fél napig ne engedd ki amíg teljesen meg nem száradt. És számíts rá, hogy amint kiengeded első útja a sárba vezet majd, hogy felszedjen egy kis szerinte egészsége kutya szagot:)

2011. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor hazahoztuk az örökbefogadott kutyánkat Ő sem akart bejönni a házba (viszont mivel azt mondták, hogy szökős ezért kint sem akartuk hagyni), pórázra vettük és bevonszoltuk. Ez így ment 2-3 napig kifelé is aztán már csak befelé kellett még 1-2 nap és megszokta. (előtte sohasem volt lakásban)

Az is lehet gond (neki), hogy a kő ill. a parketta "csúszós" és ezért nem érzi biztonságban magát tegyetek le az "útra" szőnyeget/ törölközőt/ pokrócot nekünk sokat segített.

De ha nem eget verően fontos akkor inkább ne most fürdesd meg, várj amig jó meleg lesz, vagy vidd kozmetikába (ott rendesen megszárítják).

2011. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az nem lenne gond hogy bent maradjon amíg megszárad és a fürdetés sem mert elég engedelmes és máskor is tűrte ha fürdettük(kint)és sétáltatni is szoktuk.Valamiért fél bejönni pedig nem szóltunk rá ha máskor bejött....Szerintem megvárjuk a nyarat
2011. jan. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!