Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Staffordshire-Boxer...

Van egy Staffordshire-Boxer keverék kutyám 4 hónapos! Ahol lakok van egy elég gáz környék ahol gyakran belém kötnek! Hogy tudom úgy megnevelni a kutyám hogy védjen meg? Hogy segítsen valahogy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Járj el vele kutyaiskolába (kb. 1 éves korától kezdik el a komoly kiképzést, addig nagyrészt játék)

De tudd, hogyha megharap valakit, szinte biztos, hogy el fogják altatni. Tehát jobban jársz, ha a kutya testi ereje lesz az elrettentés, és nem uszítod senkire.

2011. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha már kicsit "idősebb" lesz menj vele kutyasuliba,ott megtanítják erre!


[link] Nézd 1:27-nél

2011. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bányai Károly ***** válasza:
100%
a kutya ösztönösen meg akar majd téged védeni, ha olyan helyzetbe kerültök. Legtöbbször jó előre fog morogni, ill. fenyegetően viselkedni, ha érzi, hogy agresszíven viselkednek veled. Ez sok helyzetben elegendő lehet, és nem kell, hogy támadjon. Azonban sok problémád lehet belőle. Ha úgy támad meg valakit a kutyád, hogy nincs őrző védő vizsgája, akkor jó eséllyel ráfog, és nem lesz hajlandó elereszteni. Ha több támadód van, késsel, viperával, stb, akkor rosszul járhattok, mert ha nem ereszt a kutya, akkor a másik simán megkéseli, és téged is. Addigra már annyira fogod szeretni, hogy inkább odaadod a pénzed magadtól, csak nehogy megsérüljön a kutya. Szóval házilag ne kísérletezz vele, rendesen kitanítani csak képzett oktatóval lehet. Így csak parancsra támad, és azonnal ereszt, ha szólsz neki. Ez fontos, mert ha egy sima fenyegető viselkedésre kitámad, és súlyos sérülést okoz (amire fajtájából adódóan nagyon is képes lesz) akkor téged fognak megbüntetni, vagy agresszívnek nyilvánítják a kutyádat, elveszik megfigyelésre, besorolják veszélyes ebnek, stb. Vidd el kiképzőhöz, vizsgázz le vele! Ha érdekel a téma, olvasd el: Bíró Andor-De Pott György, Kutyakiképzők kézikönyve c. könyvet.
2011. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) Egyéb ötleteket is megköszönnék ha valaki tudna még mondani valamit :)
2011. jan. 25. 13:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Én mást javasolnék.Mivel nem küldheted rá mássik emberre a kutyádat (fegyvernek minősül) , ezért az őrző-védőzést nem tartom jó megoldásnak.

Szerintem tanítsd meg a kutyádat valamilyen parancsra ugatni , egy ugató-morgó kutyához nem hinném hogy bárki s oda fog menni,meg hát szépen is nézhet ki egy ilyen keverék :).Erre otthon is meg tudod tanítani.Mikor valaki elmegy a házatok előtt , gondolom megugatja a kutyád , ekkor mondj neki valami parancsszót , mondjuk "hangot".Sokszor meg kell ismételni a dolgot , a lényeg ha ugat mindíg mond a parancsszót és utánna dícsérd meg.Egy idő múlva megpróbálhatod azt , hogy kimész hozzá és mondod neki a parancsszót h ugassson, és ha már le esett neki a dolog ugatni is fog(másképp mint mikor az utcán levőket ugatja , de a lényeg h ugasson ha mondod neki , az én kutyám eleinte csak tátogott :D )

De ha őrző-védőzni szeretnél vele , akkor mindenképp kutyaiskolába kell járni mint már az előttem levő is leírták, de nem támadhat emberre mert elveszik tőled a kutyát.

2011. jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na ez tetszik :) köszi a választ! Nemis az volt a szándékomban, hogy jól megtépje őket :D csak jól ilyessze meg!Mert ha egyedűl vagyok és egy ember kostólgat az nem olyan nagy gáz de ha többen vannak akkor a kutyámra is kéne figyelni, hogy ne csak ott álljon!Meg egyedűl kisebb az esélye, hogy nyerek vagy kiszabadulok! Köszi a választ
2011. jan. 25. 14:50
 7/14 Bányai Károly ***** válasza:

Ha agresszíven lépnek fel veled szemben, a kutya úgyis fenyegető viselkedést fog felvenni, morogni is fog. Én megtanítottam jelre ugatni a kutyámat, de amikor ezt teszi, akkor teljesen máshogy ugat, egyáltalán nem rémisztő. Ha éppen olyan szituációban leszel, ami ösztönös védekezőreakciót vált ki a kutyából, akkor az lesz a feladatod, hogy ezt a reakciót a neked megfelelő irányba tereld. (Ez az őrző-védőzés lényege) Egy teljesen más irányú parancs, ti. a vezényszóra való ugatás nem fog ebben segíteni.

Az őrző-védő munkának egy ilyen kutya esetében csak előnye lesz, ha megfelelően végzik. Ennek a lényege, hogy a kutya megtanulja irányítani, a benne meglevő agressziót. Vagyis képzett kutya=nagyobb biztonság. Ha pedig minden kötél szakad, így sokkal hatékonyabban tudod megvédeni magad, nem beszélve arról, hogy a rendőrök sem fognak annyira baxtatni, ha vizsgázott kutya tépi le a gatyát a támadóról. Amúgy pedig létezik olyan jogos védelmi helyzet, amiben a kutya simán bevethető. Pl. egy két támadós késes rablásnál már indokolt, ha a kutya semlegesíti a támadókat.

2011. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor bízok a kutyámban :) vagy majd ha megtehetem akkor majd elviszem kutyaiskolába... :) azért megtudom védeni magam annyira nem vészes a helyzet csak valamikor arra viszem a kutyát és akkor jön rájuk a keménykedhetnék és nem szeretnék a kutyámra is felügyelni, legalább pár ugatást vagy morgást adjon ki és már előnyben vagyok :) köszi a válaszokat :)
2011. jan. 25. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt sose feledd, szájkosár viselés van előírva szinte mindenhol. De jó kiképzővel a teljesen kezelhető kutyádat meg lehet tanítani kosaras munkára. Egy jó technikát elsajátított kutya a fém kosárral bőven elég.
2011. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám hogy minél elöbb vidd el suliba. Már kölyök korától kezdve fel lehet szépen építeni az öv.-t és egyben a fegyelmet. Kicsi kutyáknak is tartanak öv. foglalkozást. Rongyoznak vele és játékosan hozzászokik mindenhez, még a csattanásokhoz durranásokhoz is. Szerintem ne várj vele egy éves koráig. Fegyelmezni is sokkal könnyebb egy kiskutyát mint egy harminc kilós izomtömeget.

Én a kanárimat is így neveltem, és egy éves korára már mind azokat tudta míg mások ott kínlódtak a kifejlett nj. kutyájukkal. Nem mindegy a súly.

Ha már szépen megy az öv. akkor lehet tömegoszlatásra is tanítani. Ezt a kiképzővel kell megbeszélni, és Ő tudni fogja mikor jön el az ideje.

Ha beléd köt valaki, és kosárral küldöd a kutyát rá, és netán betöri a fejét az illetőnek, simán tudod mondani, hogy kutyád pórázon és szájkosárban volt, és önvédelemből támadott a kutyád amikor az illető már ütésre emelte a kezét. Te meg annyira megillyedtél, hogy mozdulni se tudtál. Innentől kezdve semmi képpen nem te leszel a bűnös, még jól is fogsz kijönni belőle. A helyszínen kérik a kutya papírjait is. ( oltási )

2011. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!