Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álandóan elszökik a kutyám,...

Álandóan elszökik a kutyám, mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Most lesz két éves. Labrador-szetter keverék, kan.

2 hónapja kezdődőtt nála, szétrágja a kerítést. Már nem tudok mit kitalálni. Láncon tartani egész nap, pedig állatkínzásnak tartom.


2011. jan. 25. 13:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Ivartalanítani kell, mert valószínűleg van egy tüzelő szuka a közelben.
2011. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Igen vagy az ivartalanítás vagy pedig keveset mozog a kutya és így próbálja kielégíteni a mozgáshiányát!
2011. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg nem jó a láncos megoldás egész nap!

Ivartalanítás segíthet!

2011. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítás, rendszeres kimerítő sétáltatás, kapuszabály bevezetése.
2011. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Ivartalanítás minél előbb. És fárasszátok le, labrador szetter keverék, ezek nagy mozgás igényű fajták, tehát neki is valószínű komolyabb mozgások kellenek, napi 4-5 séta, nagyobb kirándulások és valami sport. Agility, cani cross, frizbi, vagy menjetek vele futni. Érdemes kutyás társaságot is találni hogy kiőrjöngje magát a haverokkal.

A kerítést meg meg kell csinálni olyanra hogy ne tudja szét rágni.

2011. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy igazad van, de egy kan kutyával játszik folyton kint az utcán. :(
2011. jan. 25. 14:06
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát én nemrégen szültem, és a kicsi baba mellett most nincs időm sétáltatni, nem hogy 4-5 ször, de még egyszer se. :( Amig nem volt baba, sokat sétáltunk, meg játszottam vele, de most nem tudom ezeket megoldani, mert a kisfiam teljesen lefoglal.De hatalmas kertünk van, ott bőven tudna rohangálni.
2011. jan. 25. 14:10
 8/21 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül kb. az ivartalanítás?
2011. jan. 25. 14:10
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Csinálj neki kenelt.

A kerítés deszkáit csavard be dróttal vagy pedig rögzíts rájuk fémlemezeket.

2011. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nyilvánvaló az összefüggés. Mióta szültél, nem foglalkoztok vele eleget, ezért azóta szökik.


Nekem több kutyás ismerősöm is van, akinek pici babája van, és érdekes módon meg tudják oldani a sétát. Persze eleinte marha nehéz, de a kutyát is ők vállalták és a gyereket is, ezért mindkettőről gondoskodnak.


Nem láncon tartani kellene, hanem sétáltatni, kutyák közé vinni.

2011. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!