Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha így etetem a kiskutyám?...

Jó ha így etetem a kiskutyám? (több kérdés is van)

Figyelt kérdés

4 hónapos pincsiről van szó.

acana puppy small breedet vettem neki.3 szor adnék neki naponta reggel délbe meg este,de úgy lehet hogy keverek hozzá valamit.PL:húst,konzervet(Real Nature),tojás,túrót stb.Még mit lehet hozzá keverni?

2.kérdésem Mikor vigyem le sétálni kaja előtt vagy után?(általában mindig kaja után végzi el a dolgát itthon)

3.Elég fürge agilityzni szeretnék vele mikor kezdhetem neki tanítani


2011. jan. 25. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Agilityvel kapcsolatban majd adnak tanácsot mások, bár szerintem a pincsinek nem a legjobb ötlet a tömpe orra miatt.

Etetés: szerintem teljesen jó, (az Acana nagyon jó táp) de figyelj, hogy azért ne egyen túl sokat. Úgy értem, ha adsza száraztáp mellé mást is, akkor nem kell annyi tápot adni, amennyit a csomagoláson javasolnak.

És mindig séta UTÁN kapjon enni! A kutyák ilyen téren másképp működnek, mint az emberek, nekik nem jó, ha evés után "lesétálják" a kaját. Könnyen bélcsavarodást kaphat. Bár ez a nagytestűekre jellemző inkább, de akkor is...evés csak mozgás után.

2011. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyet értek bár ez a séta dolog nálam úgy van(havanese) hogy reggel 7.00: evés + dolog elvégzős séta

13:30 evés + dologelvégzős séta

17.30: játszós, futkározós, görkorizós séta

19.45: evés + séta


Persze napközben sokat játszom vele, hétvégénként 11 órakor is leviszem, olyankor is görkorizok és ő szalad, vagy kutyákkal játszik stb.

2011. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ninna ♥ ***** válasza:
89%

Az Acana teljesen jó, jó beltartalmi anyagokkal, összetevőkkel rendelkezik, én is ezzel etetek. Persze, kaphat mellé konzervet, húst, tojást, maradékot akármit. De ezekkel vigyázz, hogy ne mindig kapjon, legyen olyan amikor szárazat kapjon csak, mert könnyen finnyássá és válogatóssá válhat. És akkor csak a konzerves száraz tápot fogja megenni. A cél az, hogy a száraz tápot magába is megegye. A Real Nature is jó minőségű konzerv, bár én inkább azt mondom, vegyél neki kutyaeledelesnél csirkét, marhát, kacsát ilyen húsokat. A konzerv szinte csak vízből áll, megveszed tök drágán, a semmit. De ha már konzerv, akkor Real Nature, Belcando, és társai. Ezek mind egy kicsit jobb minőségűek, mint a Pedigree és társai konzervben. De a konzerv az konzerv, egyik sem a legjobb.


A séta mindig az etetés ELŐTT történjen, sose vidd le etetés után közvetlenül a kutyát, mert tényleg könnyen bélcsavarodást kaphat. Ők ilyen szempontból teljesen másképp működnek, mint az emberek. Etetés után 1 illetve inkább 1,5 óráig a kutyát ne vidd futtatni, mozgatni, hagyd pihenni. Ha ő szalad, akkor az oké, azt ő csinálja magának, de te ne vidd sétálni, ne érintkezzen idegen, ingergazdag környezettel, mert annak bélcsavarodás illetve gyomorcsavarodás is lehet a vége.


Az agility a palota pincsiknek nem nagyon ajánlott, az előző válaszoló is említette, a tömpe orruk miatt. Ha elég fürge, akkor inkább dog dancingelni taníthatod, azt már ebben a korban is el lehet kezdeni tanítani. Először az alapfeladatokkal kell megismerkednetek, majd jöhetnek az egyre nehezebb és nehezebb trükkök. Nekem nagyon tetszik ez a kutyás sport, és kistestűeknek ez jobban ajánlott, mint az agility. Így az agya is lefárad a dog dancingbe, és hát azért fizikailag is megterhelő a kutyának "táncolni". De azért erre készülj fel, a dog dancinghez nagyon sok türelem, idő, és kreativitás is kell, na meg egy kutyus :)

Itt van pár link:

[link]

http://www.youtube.com/results?search_query=dog+dancing&aq=f

[link]

2011. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,akkor lehet hogy kipróbáljuk a dog dancinget :)
2011. jan. 25. 22:20
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mivel a kutyáknál fél órán belül megindul az emésztés, etetés után kb egy órával vidd le a dolgát elvégezni, de csak pórázon. De csak a dolgát végezze el. Játék nincs.
2011. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 RastaMama ***** válasza:

csak a kajás részhez tudok hozzászólni érdemben:

kiskutyáknál-kölyök- MINDIG étkezés után kell sétálni, mert alap esetben-ahogy te is írtad-az után végzik automatikusan a dolgukat. így a legkönnyebb szobatisztaságra nevelni is őket. kaja, és utána kiviszed. kint elvégzi a dolgát, és jól megdicséred érte. amikor a szobatisztaság már megy, akkor kaja előtt legyen a séta. főként a nagyobb testűekre jelent veszélyt a gyomor átfordulása, ami telehassal ugrálástól könnyen bekövetkezik. de ugye ezt senki sem kockáztatja a kistestűeknél sem.

2011. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!