Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet border collie az első...

Lehet border collie az első kutya?

Figyelt kérdés
Ha lesz, első kutyám lesz adnátok pár tanácsot ezzel kapcsolatban?
2011. jan. 25. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából sokan esküdnek rá, hogy nem ilyen kutya kell elsőnek. De ha tudod mi kell neki miért ne? Sok mozgás meg minden. De könyörgöm nézz utána itt is rengetegszer le van írva, hogyan kell tartani. Miért kell nap, mint nap mindig felrakni egy ugyanilyen kérdést. Bocsánat a kenyetlenségért, de mások is így vannak vele. Ha kutyát akarsz, ne legyél lusta utána olvasni!!!!!!!
2011. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A többinek már rég utánaolvastam!!

Olyan tanácsokra gondoltam, ami NINCS leírva!!

2011. jan. 25. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ki tudod elégíteni az igényeit, alaposan utánaolvasol a fajtának és vállalod a kutyaiskolát, akkor igen, miért ne?! Viszont nagyon fontos, hogy jó helyről vegyél kutyust, szűrésekkel (CEA, CL, TNS, HD, ED) rendelkező szülőktől, törzskönyvvel. Egyébként ez már jó, hogy egyáltalán feltettél ilyen kérdést és nem csak úgy belevágsz tudatlanul! Ezt így kell! Kutyasuli és megfelelő mennyiségű és minőségű elfoglaltságok mellett alkalmas kezdő kutyának is, emellett a tenyésztőt is kérheted majd, hogy olyat adjon az alomból, akit ő úgy ítél meg, hogy első kutyusnak jó lesz, mert egy dominánsabb egyeddel ugye nem biztos, hogy el fogsz tudni bírni, de ugyanígy egy túl omega típus sem való kezdő kutyásnak, inkább az arany középút. Egy jó tenyésztő pedig megismeri annyira a kicsiket, hogy tudjon neked ajánlani az alomból a céljaidhoz és a személyiségedhez, tapasztalatodhoz való kölyköt. (Na ilyenkor fontos pl. az is, hogy ne a mintázat vagy a szín alapján válasszuk kölyköt...)

Árban egy jó kennelből olyan 100 ezer forintra számíthatsz, de hidd el, megéri. Mikor levelet írsz egy tenyésztőnek, mutatkozz be, meséld el, honnan ismerted meg a fajtát, miért szeretnél ilyen kutyát, mi a célod vele. Az árra ne kérdezz rá a legelején, azért is mondtam meg az árat, hogy tudd, mire számíts körülbelül. Szerintem nyugodtan belevághatsz, ha a fentieket vállalni tudod. Sok sikert!

2011. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fel vagy készülve egy teljes életmód váltásra? Bármilyen kutyát ha amgadhoz veszel, nagyot fordul az életed, de egy border nekem még kutyásként is felforgatná.


Ha van vele célod, akarsz járni agilityzni, firzbizni, dogdancingelni, vagy terelni, és rá tudod szánni a következő 15 évedet arra, hogy egy ilyen nagy mozgás és munkaigénnyel bíró kutyát boldoggá tegyél, akkor igen, nyugodtan.


De azért alaposan gondold meg, hogyan döntesz, mert nem könnyíti meg az életet, hogy bármi is történjék, napi 3 órát menni kell a kutyával, akkor is ha sokat dolgozol, akkor is ha gyereked lesz, ha beteg leszel, mindig.

2011. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!