Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradoodle és labrapudli. Ki...

Labradoodle és labrapudli. Ki mit tud róluk?

Figyelt kérdés

Mi köztük a különbség? Házőrzésre alkalmas kutyák? Magyar nyelven semmit nem találok róluk, csak azt tudom, hogy hipoallergének.

Szükséges hozzájuk kutyakozmetikus, vagy "szőrük" nem nő úgy, mint az emberi haj?

Minden érdekel, amit tudsz e fajtákról. Köszi!

Ezt találtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1429075-labra.. itt kb. az összes hozzászóló közönséges keverékként említi. Most láttam a 101 Nagykutya című műsorban a labradoodle, és hipoallergénnek mondták főleg a göndör szőrűt. Na meg úgy beszélt róla, mint egy külön két fajtatiszta kutyából kialakított fajtáról. Amúgy mondhatni minden fajta kettő, vagy több fajta keverékéből jött létre, pl. A Bullmasztiff Angliából származik. Vadorzók elkapására tenyésztették ki őket. A jelenlegi formája az 1920-as években alakult ki a massztiff és az angol bulldog keresztezéséből. Remek terület és házőrző.

Aki nem hiszi: [link]


2011. jan. 25. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez a fajta ment most az Animal Planeten mi? Nézted mi?
2011. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én is láttam. :) Tetszenek ezek a kutyák. Ha ez a sok mende-monda elterjed remélem sok keverék kutyi gazdira talál. Főleg a menhelyen. Én csak ezt tudom ajánlani. Vannak ott olyan kutyusok, hogy........
2011. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Válaszol lásd feljebb: "Most láttam a 101 Nagykutya című műsorban a labradoodle"

Szóval IGEN.

2011. jan. 25. 20:18
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerű keverékek,a szaporítók meg röhögnek a markukba a sok marhán,aki jó pénzt ad értük.

Igen,minden mai fajta más fajták keveredéséből jött létre,csak épp akár több száz éves szelekción estek át,mire elismert fajta lett.

2011. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint pl. a biewer yorki. Egyszerű keverék= sok szaporító= sok pénz kiadása beteg kutyákért. Rengeteg öröklődött betegségük van, nem ajánlom!!!!!
2011. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Megérdemli,aki ilyenre költi a pénzét és jól átb@sszák,csak az a baj,hogy a szaporítóknál lesz így kereslet.
2011. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért említik keverékként, mert az is. A labrador és az uszkár keveréke, és nem egy külön fajta.

Amúgy meg semmi különbség, a labrapudli már egy magyaros elnevezés.

Jajj és ez a hipoallergén dolog... -.-" abban a kérdésben is, amit linkeltél, ezt szajkózta a kérdező. Igen, mondhatjuk, hogy az, hogy ha inkább az uszkár szőrét örökölte. Merthogy az uszkár szőre úgymond hipoallergén.

2011. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az való igaz, hogy sok fajtát más egyéb fajtákból alakítottak ki, csak az egy egész más folyamat (sokkal bonyolultabb és hosszadalmasabb), mint amit ezekkel csinálnak. Ezek csak egyszerű keverékek, és azok is maradnak. Hipoallergén kutya meg van sok egyéb ezen kívül is.
2011. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is hirdetik oket: [link]

de egyszeruen ennyi penzt kiadni egy keverek kutyaert...Na neeeeeem!

2011. jan. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi erővel vehetsz curly coated retrievert is .. és az legalább nem keverék.
2011. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!