Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rágás-rombolás ellen mit...

Rágás-rombolás ellen mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kutyánk.

Ha magára hagyjuk napi 3-4 órát, előtte mindig levisszük futni, reggel is kap tápot, tehát nem is éhes, kap rágni való játékokat, fadarabot, mégis, hetente egyszer legalább felugrál a konyhaasztalra és amit csak tud leszed onnan és szétrágja.

Ha elpakolok, más helyen kezdi.

Már arra gondoltam, egérfogót teszek a konyhapultra, hátha elriasztja, de félek, nehogy megsérüljön az orra.

Mit tehetnénk? Bezárni nem tudjuk sehová a lakásban.


2011. jan. 26. 13:02
 1/3 A kérdező kommentje:
És biztos tudja, hogy rosszat tesz, mert mindig örömmel üdvözöl, ha hazaérünk, ilyen rágós napokon viszont csak bújik előlünk, mert már tudja, hogy leszidom.
2011. jan. 26. 13:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért bújik el, mert tudja, hogy leszidod, ebben igazad van!


Az én lüke kutyámat úgy sikerült leszoktatni, hogy bekapcsoltam neki a rádiót mikor elmentem otthonról, hogy ne érezze magát egyedül. (pedig van mellette egy másik kutya is)

Nagyon jól bevállt!

Ha mégsem lenne megoldás, próbáld meg magnóra felvenni a hangodat (ahogy teszem azt újságot vagy könyvet olvasol-- mindegy mit, a hangod a lényeg) és meglátod ez meg fogja nyugtatni, míg távol vagy.


A nagy rágás korszaka kb másfél hét rádiózással elmúlt, azóta rádió nélkül is kis tündér a kutyám otthon...


Remélem tudtam segíteni!


ui.: ami még fontos, mostantól ne szídd le a kutyát amikor hazaérsz, akkor sem ha szétrágott valamit. Légy vele teljesen közömbös ha rosszalkodott, de nagyon örülj, ha mindent rendben találsz!


Gyorsan rá fog jönni hogyan tehet mindig boldoggá;)

2011. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!