Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkaptuk a negyedik oltást....

Megkaptuk a negyedik oltást. Lemehetünk már? (eddig 2,5 nap telt el az oltás óta )

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Te is? :D

Nálunk állandóan szabadban vannak a kutyáink(mióta idekerültek mint szőrgombóc), úgyhogy nem is értem a kérdést.

Biztosan nagyon kell már pisilnetek, menjetek.

2011. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

kac kac kac hahaha ... :P


Hogy hogy nem érted a kérdést ???

Elég felelőtlen vagy ha azonnal levitted a kutyáidat oltások nélkül .. mind1 szerencsére nem lett bajuk ezek szerint :) Kérdésem nem is erre irányult , hanem hogy hány nappal a 4. oltás után lehet lemenni ..?

2011. jan. 26. 13:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi már a 3. oltás után levittük. Kutya baja :) Nyugodtan viheted, csak figyelj oda milyen kutyákhoz engeded oda! Milyen fajta? :)
2011. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

XDD

Most mit csináljak ha nem panelban lakok, hanem egy kertes házban, és az udvaron él egy vizsla meg egy puli.

Tudod ők oltások nélkül is életképes élőlények.. na mindegy nem ragozom.

2011. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Keverék , menhelyi :) Megállapíthatalan a fajtája , rengeteg kutyafajtát vélek felfedezni benne dalmatától a labradoron a tacskóig keresztül stb .. :D most 4 hónapos és 7,5 kilós , irtó aranyos.

Az orvos azt mondta hogy 10 napot várjunk a lemenetellel , de már nagyon nem bírja , iszonyat játékos és szüksége lenne már a nagy sétákra .. ( sajnos a menhelyen félre mondták és nem kiskutya lesz belőle... lakásba lakunk ... de mostmár mind1 , marad a kutya akár kicsi akár nagy )

Viszont félek, hogy esetleg még nem hat az oltás és megfertőzödik valamivel ha most viszem még le ...:S

2011. jan. 26. 14:07
 6/12 A kérdező kommentje:

jaj és pláne az , hogy MOST esik a hó , és tudom , hogy iszonyatosan élvezné ha lemennénk , mert ( most is éppen ) feláll az ablak elötti székre és bámul ki az albakon érdeklődve, és nézi a hóesést ... már vagy 10 perce :D...


Az első válaszolónak : kertesházas kutyusokat is oltatni kell , hiszen ugyanúgy bekerülhetnek oda is a bacik akár a többi állatokon keresztül, akár te is beviheted magaddal , illetve kertesházas kutyákat is ki kell vinni sétálni... mind1 ... elhiszem , hogy drága az oltás de mindenképp kéne hiába vizsla és életerős kutyus, hiszen ha egyszer elkapja , a kezelés több 10 ezer ft lehet ( ha csak az anyagi oldalát nézzük és a többit nem pl hogy mennyit szenvedne a kuty...)

2011. jan. 26. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább vidd le 10 nap múlva,ahogy az orvos mondta, ne kockáztass!
2011. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én már vinném. Basszus 4 hónapos és az ingerek kimaradtak a legszenzitívebb életszakaszából. Innentől az idegrendszerén múlik, h mihez h fog viszonyulni. Szerintem túl van drámázva ez az egész levinni-nem vinni dolog. De ha téged az nyugtat meg akkor majd csak 4,5 hónaposan kezd el szocializálni....
2011. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak :

Igen , teljesen igazad van !!! Én is ettöl félek , hogy kimarad a szocializációja ... Sajnos menhely miatt késön kezdtük el az oltásokat , nem az én hibám ..

Baromira levinném akár már most is csak nagyon féltem , és ez a dilemma : szocializáció vagy biztos egészség ??? A válaszokból kiindulva is , mindenki mást mond :s..

2011. jan. 26. 14:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben lemennék, de nem mondom felelősséggel, hogy menj le. Ez az a kérdés, ami örök vita lesz a kutyatartók között. Elvileg ennyi oltás után már meg kell legyen az alapimmunizálása, az utolsó oltások emlékeztető oltások.


Szerintem a séta és a szocializáció fontos, de figyelj, hogy ne nyaljon fel semmit, csak olyan kutyával engedd össze, akinek tutira rendben vannak az oltásai.

2011. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!