Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap megkérdeztem, kasztrálj...

Tegnap megkérdeztem, kasztráljam-e fél éves törpe uszkáromat, azt javasoltátok hogy mindenképp. Pécs egyik legnevesebb orvosa viszont lebeszélt róla. Most akkor?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta, fölösleges. Pároztassam majd ha tudjam, amit meg egyébként nem nagyon esélyes mert törzskönyvem nincs róla hogy fajtiszta, habár a szakértők szerint az, mégis így nem sokan vállalnák, korcs kölykökért meg nem pározattnám.

Kérjem ki esetleg több orvos véleményét is?

Akit megkérdeztünk az Pécsen egy neves állatorvos testvérpár, és bár nekik ez bevételt jelentene mégis lebeszéltek róla, azért ez csak jelent valamit.


2011. jan. 26. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Több pénz megy be nekik abból, ha pároztatod a kutyát és elviszed a dokihoz. Előzetes vizsgálat, hepatitis elleni injekció, rendszeres kontroll, ha gáz van a szülésnél, és kicsiket is hozzá vinnéd...


Én többet oda nem mennék, akármilyen neves doki, de ha ezek szerint nem jár továbbképzésekre, hááát...

2011. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez Pécs legnevesebb állatorvosa? Hát erre inkább nem mondanék semmit.

Ha ezt egy állatorvos javasolja, akkor csak azért mondja, mert neki abból van pénze, ha minél több kutya van, akit hozzá lehet vinni...Akit egy kicsit is érdekel a kutyák egészséges, sorsa, az mindenképp az ivartalanítást javasolja.

2011. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

dettó egyet értek 14:28al!!!! Azt, hogy az egyik legnevesebb, arra meg inkább én sem mondok semmit!:S


22L

2011. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, melyik ez az állatorvos? Írd meg légyszíves a telefonszámát, mert beszélni szeretnék vele. Komolyan! Köszönöm!


Egyébiránt ajánlom áttanulmányozásra mindkét oldalt:

[link]

[link]

2011. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom mennyire "hasznos" válasz, de én eddig mindig úgy tudtam, hallottam, hogy legalább egy ellést érdemes végigvinni a kutyuknál, mert akkor lesz "teljes" szellemileg is és fizikailag is, és max utána lehet az ilyen eljárásokat elvégezni.

Lehet a doki is csak erre gondolt.

Amúgy egyetértek a többiekkel.

2011. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
áh, közben olvasom a linket, hogy amit én is hallottam, az tévhit, tehát bocsi, sztornó.. :)
2011. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen állatorvosoknak a küszöbére tenném az összes altatás előtt álló keverék kutyát, aztán etesse, meg oltsa, meg lássa el őket életük végéig.


Egyébként itt van a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása a kérdésről:

[link]

2011. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mégis ki ez a "legnevesebb" állatorvos?
2011. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Te jó ég,ha ez a legnevesebb,milyen lehet a többi?

Örülök,hogy nem ott lakom...

2011. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neve?Én is kíváncsi vagyok.
2011. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!