Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap megkérdeztem, kasztrálj...

Tegnap megkérdeztem, kasztráljam-e fél éves törpe uszkáromat, azt javasoltátok hogy mindenképp. Pécs egyik legnevesebb orvosa viszont lebeszélt róla. Most akkor?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta, fölösleges. Pároztassam majd ha tudjam, amit meg egyébként nem nagyon esélyes mert törzskönyvem nincs róla hogy fajtiszta, habár a szakértők szerint az, mégis így nem sokan vállalnák, korcs kölykökért meg nem pározattnám.

Kérjem ki esetleg több orvos véleményét is?

Akit megkérdeztünk az Pécsen egy neves állatorvos testvérpár, és bár nekik ez bevételt jelentene mégis lebeszéltek róla, azért ez csak jelent valamit.


2011. jan. 26. 14:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
hát gyorsan keress másik állatorvost...
2011. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Testvérpárt írtál én egyről tudok de ott biztos h nem mondták h ne ívartalanittasd a kutyád.Vagy te tetted fel másként a kérdést.A Molnár testvérekről beszélek,ők inkább szorgalmazzák az ívartalanítást.Tudom ott dolgozom.Remélem ez nem csak valami lejáratásról szóló akcíód!
2011. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem Molnárékról beszélek nem tudom kik ők,talán jó dokik mert akkor őket is felhívnám:) nem mondanám azt sem mostmár ezekután hogy mi a neve az úrnak mert látom lavinát indított el és a család egy barátja:)

De köszönöm véleményeteket, egyébként ő sem úgy gondolta hogy bármivel pároztassam(amúgy kan kutyáról van szó bocsi ezt nem írtam!), hanem rendes körülmények között.

2011. jan. 26. 19:15
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

De itt elvi dolgokról van szó. Ő állatorvosi minőségében azt mondta h inkább hozzál a világra közvetve még 4-5 kiskutyát. Remek. Akik aztán ki tudja hova kerülnek, melyiket hogyan szaporítják tovább de az biztos h egy alom kiskutya 5-10 éven belül hatványozódik. Ezért felelőtlenség a mai világban kölyköket lehozni.

Barát, nem barát, tudni kell mérlegelni, h mennyire jó szakember, mennyire felkészült szakember? Véleményem szerint ilyen ügyekben nem annak kéne számítania mit mond egy "család ismerőse" állatorvos, aki a saját kamarájának az állásfoglalását nem osztja ill. felesleges alom lehozására buzdít. Röhej.

Még mindig tartom a kérésem, hogy szeretném megtudni ennek az embernek a nevét, csupán azért h kérdezzek tőle egy-kettőt. Nem lebaszni, csak valamit ami fényt gyújt a fejében...

2011. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A Molnár testvérek Blue-Dog rendelőben dolgoznak.A kan kutyukat is szivesen ivartalanitjuk,mert nem szenvednek a tűzelés időszakában nyugottabbak és kezelhetöbbek lesznek nem beszélve hogy igy elkerülhetőek a prosztata próblémák is.Nem szöknek és nem csavarognak el,persze csak akkor ha az ivartalanítás ídőben megtörténik,mert ha a kutya már többször szökött az akkor is megmaradhat mint szokás.Én javaslom az ivartalanítást ha ez volt a tervetek.
2011. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti! Neharagudj, de tényleg nem szeretném megmondani a nevét, valóban az is lehet hogy én értettem félre valamit.

És utolsó válaszolónak pedig köszönöm az infót, így már hogy Blue Dog beugrott, röstellem de a dokik nevét nem tudtam viszont egyszer már jártunk ott,sürgős helyzet volt a kutyuval, friss gazdiként pedig nem tudtam hova menjek és őket javasolták hogy az a hely is nagyon jó. Teszek még egy kört a dologgal, köszönöm!

2011. jan. 26. 19:48
 17/18 A kérdező kommentje:

Húúú gyerekek, kiderült hogy fölöslegesen aggódtatok, most odamentem anyához és elmondtam az infókat, és közben kiderült hogy nem is pécsi a doki akivel beszélt akire eddig gondoltam, hanem egy pesti neves dokit hívott fel aki régi ismerőse:)(ugyanis anya beszélt a dokival ő pedig nekem mondta a dolgokat) Pécs mentes az ilyen dokiktól megnyugodhatunk.

Egyébként eldöntöttem, ivartalanítom, kösz nektek.

2011. jan. 26. 19:58
 18/18 anonim ***** válasza:
Jól teszed!
2011. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!