Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyám (cairn terrier)...

Kölyökkutyám (cairn terrier) 10 nap híján 3 hónapos, meddig kell még 2 óránként levinni, szobatisztaságra nevelés közben? Mikor és hogyan lehet fokozatosan növelni ezt az időt, hogy napi 3 levitel legyen csak?

Figyelt kérdés

két napja már reggel nem kaksizik a lakásba, kíbírja míg ébredés után felöltözök. pisi becsúszik, de sokat pakolunk inkább kintre jutalomfalattal.

Másik kérdés: 7 15 kor kelünk, eddig mindig ekkor gyorsan levittem. 8 kor reggelizik a kutty, amiután megint gyorsan leviszem, hogy kint pakoljon... , működik is, csak ez fárasztó....... Lehet úgy, hogy felkelünk, egyből reggeliztetem, és azután viszem le? Ma próbáltam így, beletúrt a kajába de a felét otthagyta. Gondolom tele volt cuccal ment volna már lefelé kipakolni, azért nem evett. Akkor hogy célszerű összekötni az ébredés utáni ürítést, a reggeli kajcsi utánival? Vagy a reggeli kaja utánit később már fogja bírni tartani, csak most kell neki azonnal lemenni?


2011. jan. 27. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom kb 2-3 hete lehet nálad a kutyus. Ne légy türelmetlen, hisz amiket leírtál, abból jól látszik, hogy szépen halad a szobatisztaság felé vezető rögös úton. Kutyánknál a "teljes" szobatisztaság olyan 6 hónapos korra alakult ki, de van akinél még ennél is jóval később, de a te kutyád jó úton halad, ne aggódj. Egyébként azt szokás mondani, hogy "baleset nélküli" 1 hónap után nevezhető a kutya szobatisztának.


Ilyen fiatal korban még felkelés után egyből le kell vinni és utána kaja után is. Ezt idővel, mikor már nem kell neki állandóan üríteni, meg lehet, sőt meg is kell változtatni. Reggel kelés után egyből séta, séta után kaja. Este is nagy séta után kaja, lefekvés előtt még egy egészségügyit be lehet iktatni.

Azért is érdemes áttérni majd erre, mert ha nagyobb lesz és már rohangál, akkor nem szabad kaja után egyből levinni, mert tele gyomorral, a sok futkosástól gyomorcsavarodást kaphat.

2011. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kölyök kutya nevelés is olyan mint a gyerek. Készülj fel, hogy egy jó ideig így kell csinálnod. Neked se jó érzés visszatartani, ha már nagyon kell.
2011. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még valami. Én a napi 3 levitelt egy szobatiszta kutyánál is kevésnek tartom. Inkább 3 hosszú séta és mondjuk 2 csak egészségügyi. Nálunk kb. ez a napirend.

Azt meg, hogy mikor lehet növelni az időt, nem lehet megmondani. Próbálkozz. Kicsivel mindig legyen több, de ne légy türelmetlen. Kitartás!

2011. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb egy éves korára is minimum napi 4 levitel kell.Képesek a felnőtt kutyák akár egész napra visszatartani, de ennek nagy ára van, mert vese gondok lehetnek belőle.

A fajta, amit választottál, ráadásul terrier, erős mozgásigénnyel.

2011. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. kb 1,5 hete van nálam a kutty, úgyhogy tényleg szépen haladunk, csak durva hideg van, és napi 8-9 szer lent lenni remeg mint a kocsonya, ráadásul szegény még fel se eszmél egy alvásból, kajcsiból, játékból és már kapom is ölbe viszem lefelé csak néz mi van nagy kómásan .... ha a párom viszi akkor nem is biztos hogy barnát dob, meg csak ül a kapubeállóba, de nekem már tudja hogy intéz parancsszóra dobnia kell valamit :) és jön a jutalomfali :)
2011. jan. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!