Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Emeletesben...

Mit csináljak? Emeletesben lakunk és a kutyám, hiába viszem le napi 3* mégis van úgy h elvégzi a dolgát. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves szálkász szőrű kutyusom most társas házban lakunk napi 3* leviszem sétálni reggel fél 8 fele,d.u-án 2-fél 3-om fele mikor haza érek és este 8-9 fele. És mégis van olyan nap amikor bepisil és bekakil a folyósóra mi erre a megoldás? Igaz napi 2* adok neki enne és mindig van előtte víz,de azt mégsem csinálhatom hogy nem adok neki enni meg inni.

Kérlek adjatok nekem hasznos tanácsokat és ne úgy fogjátok fel h ez hülyeség mert vki számára ez is fontod.. :/

előre is köszi sziasztok :)


2011. jan. 27. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor piszkít be, mikor nem vagy otthon. Szerintem, ha egyszer adnál neki kaját, az is sokat segítene a dolgon, pl. este 6 körül.

Meg pl a séták milyen hosszúak? Legalább at egyiknek hosszabbnak kellene lennie, 2-3 órásnak. Legalábbis nálunk így van (mondjuk az én kutyám sem bírná ki reggel 8-tól 3-ig sajnos :( ) De, ha jól le van fárasztva akkor többet alszik.

Víz meg tényleg kell elé :s Bár az enyém mindig kiborítja, ha egyedül van.

Szóval kicsit több mozgás, és egyszeri evés, amit én tudnék javasolni :)

2011. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem vagyok nagy kutyás ember , de szerintem valahogy próbáld megtanítani hogy ki kell bírnia a sétáig. Szerintem napi egy tál kaja elég lenne neki, persze víz az mindig legyen előtte. De ha ilyen "kicsi" a tálkája akkor kettő.Remélem tudtam segíteni:)
2011. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az a gond h nem is d.u-án nem bírja ki,hanem inkább éjjel.. pedig általában este futni szoktam vele amiben jobban elfárad.. mindig megszoktam várni míg elvégzi a dolgát és csak utána indulok vele haza,ha 15 perc alatt végzi el akkor 20 percet sétálunk de van olyan h 1,5 óra a séta.
2011. jan. 27. 17:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Az etetése rendben, a víz is szükséges előtte mindig.

Én mindenképpen bepréselnék még egy sétaidőt.

Nem tudom, hogy vagy a felkeléssel. Vagy hajnali fél öt körül, vagy éjfél körül még egyszer levinném.

És napi egy hosszabb, legalább egy órás séta mindenképpen szükséges számára, akkor a többi sétánál elég tíz-tizenöt perc.

2011. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha este futsz vele, akkor neki nincs ideje rendesen elvégezni a dolgát, mert ő is fut utánad. Nem csak kifáradnia kell, hanem szaglászni és jelölni is.
2011. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Ha prémium minőségű tápot adsz neki, akkor jóval kevesebb a "végeredmény". Talán könnyebben bírná tartani.
2011. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És éjjel nem jelzi, hogy ki kell mennie? Nálunk nincs ilyen rendszer, hogy hánykor viszem ki, hanem szépen jelez (nyüszög, sír) jó hangosan és akkor kiviszem. Van, hogy hajnali 3kor is jelez, olyankor muszáj kivinni. De van, hogy kibírja délután 6-tól másnap reggel 10-ig. Szóval teljesen ő osztja be és mindig jelez.
2011. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Netán próbálj meg más útvonalon sétálni, hátha már unja a megszokott útvonalat.

Új környezet új hely.

2011. jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a sok-sok választ amit küldtetek! :)

Először is leginkább táppal etetem de meg eszeik mindenféle házi kaját is azt jobb étvággyal is mint a tápot :)

Amikor futok vele akkor mindig el van engedve amikor meg áll akkor én is meg állok h nyugodtan tudja végezni a dolgát,de sajnos amikor jelezne hogy mennie kell nem hallom mert kinn van a folyosón és sajnos nem hallom amikor jelez.

lehet az a baj.. :/

De viszont először sokszor be engedtük azzal a hittel h majd a lakásba nem csinál be. de nem jött össze. még itt benn sem jelzett.. :$ szóval nem tudom hogy mit csinálja.

még egyszer köszönöm szépen a válaszokat :) Üdv :)

2011. febr. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!