Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám végigvonszol az...

A kutyám végigvonszol az utcán séta közben! Mit tegyek, hogy ne akarjon húzni, hanem szépen a lábam mellett jöjjön?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahányszor elkezd húzni, azonnal változtass irányt.


Soha, egyetlen pillanatra se engedd, hogy a kutya irányítson téged. Sem az utcán, sem odahaza. Azaz ne a kutya mondja meg, hogy mikor eszik, mikor simogassák, mikor legyen játék, hanem mindig te.

2011. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már 7 hónapos, de erre az egy dologra még nem sikerült megtanítanom. A többi engedelmességi feladatot jól teljesíti, de ezzel a húzással megőrít!
2011. jan. 28. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha elkezd húzni, azonnal állj meg. Amíg feszül a póráz, addig ne indulj el újra.

Ha a kutyád visszamegy hozzád, vagy legalább annyira, hogy ne feszüljön a póráz, akkor indulj el.

Ha újra megfeszül, újra állj meg. Ha mást megtanult, ezt is meg fogja tanulni.

2011. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Fogd szorosan magad mellett a pórázon,és mikor engedelmesen sétál mellett,akkor lazítsd a pórázt.Mindig mikor elkezd húzni,ránts vissza magad mellé,aztán lazíts ismét a pórázt,és ezt így ismételgesd.Egész idő alatt légy határozott,ezt a kutya érzi.Nem fog elsőre sikerülni,de előbb utóbb megérti hogy mit akarsz.
2011. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
NGS Tv-n megy egy sorozat: Cesar Milan A csodálatos kutyadoki. Sok mindent tanulhatsz belőle, többek között ezt is.
2011. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon húz, akkor határozottan fordulj vissza vele, mintha haza akarnád vinni, tegyél néhány lépést, és ismét fordulj meg vele, a séta eredeti irányába. Mindig fordítsd vissza, akárhányszor húzni kezd. Ne aggódj, majd meglátod, hogy milyen gyorsan rájön, hogy ha húz, akkor nem jut sehová.

Javaslom, hogy ezt a gyakorlatot a kapuban kezd el vele, mert ha jól sejtem, amikor kinyílik a kapu, akkor előre ront. Először tanulja meg türelmesen kivárni, a kapu nyitást.

2011. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
13:01-es vagyok.Én is nézem a csodálatos kutyadokit,tőle tanultam amit laírtam az előbb.Nagyon jó műsor,mindenkinek csak ajánlani tudom.
2011. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Imádom Cesart, a kedvencem. Ez a kutya nagyon kitartó. Sokszor próbáltam már amiket írtok, de fél órán át még mindig csak forgolódunk, és akkor már feladom, mert azért le is kell mozgatnom. Komolyan mondom, póráz nélkül jobban tudom irányítani, szavakkal, de persze a pórázzal való sétáltatás alapkövetelmény. Mindenképpen meg kell tanulnunk.
2011. jan. 28. 14:53
 9/12 anonim válasza:
Hát akkor nagyon sajnálom tényleg,jobb ötletem nincs.Én így tanítottam rá a kutyámat,régen ő is húzott,de az a szerencsém hogy a kutyám 4,20kg,úgyhogy nem volt sok esélye ellennem,ha nagy kutyád van,akkor meg tényleg nem irigyellek...
2011. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Szomorú hírem van számodra: semmibe vesz téged, ezért nem hallgat rád. De miért is tenné? Hiszen ő a falkavezér, és nagyon jól tudja, hogy te vagy az, aki előbb fogja feladni. Mielőtt bármilyen más módszert megpróbálsz, előbb szerezz egy kis tekintélyt nála a falka sorrend felcserélésével.
2011. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!