Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára vágjam a Yorkshire...

Mekkorára vágjam a Yorkshire kutyusom körmét?

Figyelt kérdés
2008. jan. 27. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágd Te a körmét,mert nem tudod hogy hol érzékeny már a körme.Kozmetikushoz vidd úgyis kll őt vinned,mert Yorki!
2008. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom a yorkinál hogy van, nekünk bolognese van, és a körmében (mert lyukas - de amúgy minden kutyáé ilyen) egy darabig megy a husi, ott rózsaszínű, ott nem szabad vágni, és utána még két-három mm-t kell hagyni, addig fáj neki biztos. Amikor már ezután a rész után nő nagyon a köröm, behajlik stb, ott le lehet vágni, de speckó kutyaköröm-vágóval vágd! Vagy nekem a doki egyszer azt mondta, hogy puha smirglipapírral csináljuk mintha tényleg kopna, úgy a természetes
2008. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed el egy kozmetikushoz aki megmutatja neked, hogy kell és a következőt már Te csinálhatod.
2008. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én azt tanácsolom,hogy elöször nagyon kicsit vágjál le neki.én pont hétvégén jártam ugy hogy a szoba kutyámnak levágtam a körmét mert már nagyon nagy volt nem tudott kopni és elég furán ment a körmöktöl,gondoltam jósokat levágok neki,hogy minnél kisebb legyen neki és hát ez nagyon rossz döntés volt annyira levágtam neki,hogy ömlöt a vér a körméböl.egyböl állatorvosnak telefonáltam mitörtént és azt mondta hogy egyes kutyáknál ez elöfordul ö husz év után sem mindig találja el hol kell levágni és azt tanácsolta hogy mindig egy kicsit az elején
2008. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merem vágni az enyémnek. mivel fekete a körme, nem látszik az élő rész. Nem merem kockáztatni.

Láttam egy ismeretterjesztő kisfilmet, ahol egy profi kozmetikus a körömvágásról beszél. A körömnek van egy kanyarulata, a fölött semmiképpen sem szabad vágni, ott már biztos élő rész van. Mindig piciket vágjál.


A kozmetikuson kívül az orvos is nagyon szívesen levágja.

2011. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!