Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy westie kutyám és már...

Van egy westie kutyám és már 5 éves. Kisebb korában nem foglalkoztam vele eleget mert én is kicsi voltam. Nem tanítottam meg a póráz nélküli sétára. Szerintetek még meg tudom tanítani. és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
meg tudod tanítani, csak nehezebben. nézz utána a feltételes reflexnek és Pavlovnak. tanulmányozgasd egy picit és rájössz, hogy lehet egy feltételes reflexet kialakítani. csak pontos rendszeresség kell hozzá. és határozottság
2011. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola sosem késő!
2011. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Először tegyél rá nyakörvet, hagyd, hogy abba flangáljon vagyis szokja meg a nyakörvet a nyakán.

Mondjuk 1-órával utána akaszd rá a pórázt, aztán indulj el vele sétálni.

2011. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Rosszul olvastam el. Bocsi.


Szintén kutyaiskola.

2011. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, itt olyan berögzült dolgokon kell mindkettőtöknek változtatni, hogy kelleni fog hozzá a kutyaiskola.
2011. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutyát még tizenöt éves korában sem késő tanítani.

A kutyaiskola valóban szükséges, mert elsősorban neked kell tanulni a kutyával bánni.

Sok sikert!

2011. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

az én kutyám(bolognese) 9 éves korában tanult meg pórázon sétálni. nekünk nem kellett a kutyaiskola. nyakörve mindig is volt, azt már ismerete, rátettem a pórázt, szagolgatta, aztán irány a park.

eleinte húzott, de rövidre kell fogni a pórázt, h mindig melletted legyen, ha előre akar szaladni csak picit rántasz rajta, h tudja, melletted a helye. Lexi 1-2 hónap alatt, napi 2 sétával nagyon ügyesen megtanult pórázon sétálni :)

remélem neked is sikerül :)

2011. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola:)

Otthon a szobában is gyakorolhattok, de tudod egész más, ha úgy tanul meg rád hallgatni, hogy idegen környezetben, idegen emberek, és kutyák között van. Ha ott eléred azt, hogy hallgasson rád, akkor a sétánál sem lesz gond.

És a kiképző nagyon sok olyan apróságra fel tudja hívni a figyelmedet, amit Te magadtól nem tudsz.


Amikor én a yorkimmal jártam kutyaiskolába, kb.a 3. órán engem tolt le a kiképző, mondván, hogy nem veszem észre, amikor a kutyám a lábam mellett ül, és folyamatosan néz rám, hogy milyen utasítást fogok neki adni, vagy legalább megdícsérjem, amiért ügyesen a helyén marad..én meg a szomszédommal beszélgettem ezalatt... Pff. Jól megkaptam:) Azt mondta, hogy a kutyám nagyon ügyes, de tanuljak már meg rá figyelni.

Szóval Neked is sokat fog segíteni a suli, hogy megismerd a kutyád reakcióit. Nagyon meg fog változni a kutyáddal a kapcsolatod egy tanfolyam elvégzése után. Természetesen pozitív irányba:)

2011. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!