Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az MKSZ-es hobby verseny...

Ez az MKSZ-es hobby verseny dolog tényleg így van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Vegyünk egy törzskönyv nélküli, de fajtatiszta kutyát. Namost, ha a gazdi versenyeztetni szeretné a kutyát, de ugyebár nincs tk akkor elmehet erre az MKSZ-es hobby versenyre ahol szakértők megnézik a kutyát és ha alkalmasnak találják rá akkor kap egy B típusú tk-et és akkor már ugyanúgy tud nevezni olyan versenyekre ahova A típusú tk-es kutyák? Valaki igazítson el, ha ez nem így van. Köszönöm!
2011. jan. 28. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

B törzskönyv már nem létezik. Minden fajtából van megfelelő mennyiségű ,hogy tenyészteni lehessen .

A kiállításon kap a kutya egy küllem leírást a fajta sztenderdjéhez viszonyítva. Mellé meg besorolják 1. 2. 3. helyre.Nem szakértők bírálnak, hanem küllem bírók.

Az általad említett kiállítás, mint a többi csak a kutya külleme alapján rangsorol. Ez még nem jogosítja fel tenyésztésre.

2011. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, van pl agilityben olyan, hogy regisztrálják a kutyát, így versenyezhet, de csak abban a sportban.

De az csak regisztrálás és nem törzskönyv.

2011. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szándékoztam tenyészteni :) Még csak 12 vagyok. Kutyás téren a versenyes dolgokban még nem tiszta minden. Mégegyszer köszi a válaszokat.
2011. jan. 28. 23:45
 4/9 anonim ***** válasza:
De van még B törzskönyv. Legalábbis a mudinál biztos van. Az én kutyám most kapott B törzskönyvet, igaz nem tenyészthető mert harapáshibája van, de azt mondták ha az nem lett volna akkor még örömmel tenyésztésbe is bevonták volna. De gondolom kérdező neked nem mudid van, szóval nem hiszem hogy kaphatna tk-t, viszont tényleg vannak versenyek nem tk-s kutyáknak is.
2011. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én kutyám labrador. Szerintem így neki nem jár a B tk :\
2011. jan. 29. 00:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az MKSZ-nél a hobby kiállítás csak játék. Lehet nevezni keverékkel is akár. Ez semmilyen tenyésztési értéket nem ad a kutyának, nem adnak érte semmilyen törzskönyvet.

Mellesleg elég drága egy játék ...

2011. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennyibe fájna ez a "játék"?
2011. jan. 29. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanolyan "drága" játék, mint egy verseny bármilyen ágazatban. A győzelem sem jár semmiféle anyagi elismeréssel. Sehol. Van, akinek az okoz örömet, hogy a kutyája szépségét méreti össze másokéval, van, akinek meg egy sportágban a versenyzés izgalma kell.
2011. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 10 ezer ft körül van, ha nem vagy meoe tag. Ha tag vagy (vagy MKSZ tag) akkor csak a fele.
2011. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!