Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismét a tapasztalt kutyatartók...

Kotkat kérdése:

Ismét a tapasztalt kutyatartók véleményét kérem: másfél hónap elmúltával -úgy tűnik - újra tüzel a kutyusom. Mi a tapasztalatotok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
majdnem 10 hónapos golden retrieverünk van, az első tüzelésen már túl, de most , pár napja a kankutyák egy része igen komoly és nyomulós érdeklődést mutat iránta. Külső jelét nem látom a tüzelésnek, semmilyen formában, - se pötty, se duzzanat - de érthetelen számomra a dolog. Előfordult már valakinél ilyen? Vagy irány azonnal az állatorvos????
2011. jan. 29. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem láttál rajta semmi jelet akkor honnan veszed, hogy tüzel? Az nem jelent semmit, hogy a kankutyák elkezdtek érdeklődni iránta. Amúgy ivartalaníttasd a kutyust és így semmi ilyen nem lesz.:)
2011. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet egy kisebb gyulladása is a tüzelés után. Ha teheted, nézesd meg dokival.
2011. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Nos, abból gondolom, ogy pár nappal ezelőttig simán játszott, hancúrozott, birkózott kivétel nélkül minden kutyussal, - akár órákon át- most viszont a kankutyák egy jelentős része egészen "tisztességtelen szándékkal" :) közelít a kutyushoz. A változás feltűnő és szemmel látható. Jah, és persze minden gazdi azt kérdezi: "nem tüzel a kutyád? "
2011. jan. 29. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd el egy jó!! dokihoz és vizsgáltasd ki! Nekem anno hasonló tüneteknél azt mondták, hogy akár a méhgyulladás is indulhat így.
2011. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is 2 hónap különbséggel tüzelt. A 2.nál eleinte nem volt látható jel. Ha nem is lesz vidd orvoshoz, mert nem tudni mi van. Nekem aztán megjelentek a jelek, ugyanígy fiatal kutyáról van szó. (vagyis akkor az volt).

Azóta ivartalanítva lett. 7 és 9 hónaposan volt ez. A 2.nál végül elérte ivarérettségét teljesen, vagyis megduzzadtak a cicijei....

2011. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom normális körülmények között évente 2x tüzel, és általában egyszer kora télen, és egyszer a nyár közepe fele. Az első napokban nem mutatkozik külső jel, viszont a kan kutya láthatóan ÚGY közeledik a szuka felé. Nem tudom, hogy az normális-e hogy ilyen gyorsan egymás után tüzel, szerintem vidd el állatorvoshoz
2011. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!