Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vannak születésükt...

Szerintetek vannak születésüktől fogva buta kutyák?

Figyelt kérdés

Ez így nem a legszebb kifejezés, mert imádom akiről beszélek, de muszáj kérdeznem egykét dolgot...szóval szerintetek van olyan kutya akivel bármennyit tanulnak,bármennyit foglalkoznak egyszerűen nemakar tanulni?


2 pitbull terrier kutyusunk van.A szukámmal annyi trükköt megtanítottam, hogy az nemigaz...nagyon nagyon sokat. Még a tetszhalott póz is tökéletesen megy neki. Nagyonvicces:))Viszont a kannal semmit sem sikerült megtanulni, egyedül annyit hogy marad....mutogattam neki a dolgokat, de vagy nemérdekelte, vagy elaludt........vagy elment a szomszéd kerítése mellé hajtani a nőket...:Da 2 szuka a szomszédban jobban érdekelte mint amit mutogatok neki...ő már 7 éves...szerintetek lehet vele valamit kezdeni, hogy legalább az ül parancsot még eltudja sajátítani és azt hogy ne húzzon pórázon?mert évek alatt sem szokott le róla..amikor megvettük, már akkor mondta a tenyésztő, hogy a legdominánsabb kiskutya az alomban..lehet hogy elfogad falkavezérnek, de tojik arra hogy én miket akarok neki megtanítani?vagy egyszerűen fogadjam el hogy ő ilyen?


18/L


2011. jan. 30. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogad el falkavezérnek, azt kellene megerősíteni benne, hogy te feljebb vagy a rangsorban. Az ivartalanítás is jót tenne. Olvasd el Jan Fennel:Hallgassunk a kutyánkra című könyvét, abban benne van, hogy veheted át a falka irányítását. Ezen az oldalon is megtudhatsz pár dolgot: [link]
2011. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dominancia és a butaság különböző dolgok, ha pedig a kettő együtt van jele, nem a legszerencsésebb.

Amúgy abszolút vannak buta kutyák, nekem régebben egy német boxerem volt totál fogyatékos.

Ő viszont nem volt domináns, a tiéd makacssága, inkább a dominanciából fakadhat.

2011. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy vannak buta emberek, miért ne létezhetnének buta kutyák is?
2011. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Falkavezérség megszerzését, megtartását kívülről tudom:)Valószínű ha ilyen alap dologgal nemlennék tisztában, akkor nem vettem volna magamhoz 2 ilyen fajtájú ebet, viszonylag fiatalon.Szerintem a kan elfogad falkavezérnek,mert bármiről letudom tiltani,bár domináns, de ha ottvagyok a kanokkal is remekül kijön...ha nemlennék ott akkor tuti nekiállna vagánykodni..ha ott állok, nagyon fegyelmezetten viselkedik.Még soha nem balhézott más kutyával a jelenlétemben.Volt hogy egy kannal összemorogtak, utána rámnézett hogy most erre mit lépek...durva férfias hangon odakiabáltam neki hogy mitcsinálsz???fujj...elkuporodott a kutyafuttató sarkába, elszégyellte magát...ha nemfogadna el falkavezérnek, akkor a leszidás sem érdekelné...csak a tanulással van a baj..ott nemhallgat rám..
2011. jan. 30. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld magadra vonni a figyelmét. A legjobb, ha etetés előtt gyakorolsz vele olyan jutalomfalattal, amit nagyon szeret(én pl. virslit szoktam használni). Ha ekkor sem figyel, akkor ne adj neki enni egy napig. Másnap már biztosan jobban fog figyelni a kajára.
2011. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!