Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb:szállítóbox...

Melyik a jobb:szállítóbox vagy biztonsági hám?

Figyelt kérdés
Nekünk szállítóboxunk van,de a kutyi(tacskó)nem igazán szereti.A biztonsági hám jobb lenne?Persze biztos jobban tetszene neki,hisz több helye lenne mozogni,de biztonságos is?Szóval mondjuk egy nagyobb fékezésnél is megfogja a kutyát?
2011. jan. 30. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonsági hám sem fog neki tetszeni. Ha az én kutyám lenne én maradnék a szállítóboxnál
2011. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Én próbáltam mind a kettőt. A boxot megvettem 50 ezer forintért, tökre örültem, hogy milyen kényelmesen fogok tudni a kocsiba a kutyámmal is utazni, aztán sehogy sem ment. A kutyám először bele sem akart menni, még kajára sem, ha betuszkoltam, az sem ment, sehogy sem. Heteken keresztül minden pozitív lépését megjutalmaztam a box felé, és semmi nem történt. Ha pedig bele akartam tuszkolni, az egész addigi munkámat tönkretettem, így hát eladtam. Nálunk ez nem vált be, de ez még nem jelenti azt, hogy másoknál nem. Viszont mikor megvettem a biztonsági hámot, sokat barátkozott vele, de ma már rögtön hagyja, hogy ráadjam, és becsatoljam. A nagyobb fékezéseknél is megfogja, hiszen a biztonsági övhöz van rögzítve. Le tud feküdni, és ülni is tud benne, egyedül felállni nem engedi, ami nem is baj. Nekem az anyósülésen szokott biztonsági hámban utazni a border collie-m, és soha semmi baj nem volt még. A rendőrök is szabályosnak találták az utaztatását, amikor igazoltattak, még meg is dícsérték, milyen nyugodtan fekszik az ülésen :)
2011. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A box jobb, mert sokoldalúbb! A hámmal szerintem sokkal kevesebbet bírna mozogni, hiszen akkor nem lenne biztonságos... Egyszerüen csak meg kell tanulnia hogy most nyugton kell maradni.
2011. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nem azzal van a baj,hogy nem tud nyugton maradni a boxban(hisz nem túl nagy a hely benne),de attól még nem szereti,szinte bele kell tuszkolni,és egész úton szegényke fél,nyugtalan.Ráadásul nem is tudom őt megsimogatni,nyugtatgatni,hisz nem tudok benyúlni.A hámmal egyértelműen több helye lenne,és hozzám tudna bújni(mellette ülnék a hátsó ülésen,14 vagyok,még nem vezetek:),és simizni is tudnám.Pénteken(4-én)megyünk Ausztriába síelni,magunkkal visszük,és hát ez az út kb 6-7 órás.Már tavaly is vittük így,de azt hiszem jobb lesz,ha inkább hámot veszünk neki:)

2011. jan. 30. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

1, az életben nem csak olyan dolgok vannak amiket élvezünk, ennek ellenére el kell viselnünk és az állatokatnak is.

2, amikor a kutya fél akkor nem szabad nyugtatgatni mert az neki dicséret és azt hiszi megdicséred azért mert fél és akkor mégjobban fog félni. Ha fél akkor nem kell rá figyelni hanem nyugodtan tenni tovább a dolgod.

Ezzel csak hogy mindig ugrasz ha valami nem tetszik neki, azt tanítod meg hogy ő a fönök és az van amit ő akar. Hidd el nem fog belehalni hogy egy boxban kell utaznia. De végülis te döntöd el. Ha ennyire nem akarod a boxot, akkor mi a kérdés?

2011. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1.Nem ellenzem a boxot,csak kíváncsi voltam arra,hogy kinek mi a véleménye a biztonsági hámról,és a boxról-.-

2.Azt hiszem érthetően céloztam erre a kérdés kiegészítőjénél(direkt azért,hogy elkerüljem az olyan válaszokat,mint a tiéd),de most akkor kifejtem bővebben:természetesen a kutya biztonsága a legfontosabb,nem pedig a kényelme,de ha van jobb megoldás,akkor miért ne azt válasszam?!

3.Tisztában vagyok vele,hogy ha a kutya fél,nem szabad babusgatni,és nekem nyugodtnak kell maradnom,de azért ha oda tud bújni hozzám,és ha már megnyugodott,megsimogatom,azért az máris sokat segít a helyzeten,és tudni fogja,hogy az a jó,ha megnyugszik!És megnyugodhatsz,nálunk a kutya jól tudja,hogy hol a helye,jól lett nevelve.

Imádom,hogy az ilyen válaszok miatt mindig regényeket kell írnom,hogy tisztázzam magam...-.-

2011. jan. 31. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!