Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 és fél hónapos a kutyám és...

4 és fél hónapos a kutyám és még mindig nem szobatiszta! Mitől lehet ez? Baj vagy még nemtudja visszatartani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem egy hét után szobatiszta lett a kutyusom a módszertől is függ

gondolom a pelenkára rá szoktatósat próbálod ,nem??

2011. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem.2 és fél óránként viszem le sétálni.És amíg itthon vagyunk párszor bepisíl :S olyankor mindig kap a hátsójára újsággal!!Mitől lehet ez??Már 2 hónapja próbálom leszoktatni róla de nem megy :S
2011. jan. 30. 13:10
 3/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Ne haragudj, de ha a hátsójára újságpapírral versz, akkor azt bünteted, hogy él.. honnan tudja, hogy pont azért kapja mert a lakásban pisil? Vagy ott állsz fölötte, és akkor vered meg amikor pisil? Na hát ez sem jó. Amikor valami jót akarunk elérni a kutyánál, változást, akkor mindig pozitívan erősítünk, nem büntetünk. Amikor kint pisil az utcán, akkor jutalomfalat, simi, érezze, hogy jól csinálta. Ha bent pisil, ne kapjon semmit, ne kiabálj vele, ne verd meg, csak rosszabb lesz. Mivel a két séta között kb 2,5 óra telik el, ez neki sok. Próbáld meg levinni óránként sétálni, aztán minden nap egy 10 perccel tolj rá, hogy később viszed le. Számold, hogy aznap mennyinél tartotok, elértétek-e már azt, amikor minden nap x időpontokban le tudod vinni elvégezni a dolgát. Ha viszont a következő meghosszabbítás közben bepisil, akkor nem tudtok tovább menni, nem bírja addig, csak előbb.
2011. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm!Nem megverni szoktam és nem mindig!!A dícséretet lent megkapja virslivel a büntit amikor bepisíl akkor azon nyomban szoktam rácsapni a hátsójára pisilés közben és csak egyet de aztsem erősen!!Jolvan kipróbálom a tanácsod :) köszi:)
2011. jan. 30. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
van akinek fél évesen válik szobatisztávé, ne aggódj és próbáld a fokozatos időemelést, nálam két hete van a kutya és már nem kaksizik itthon, én ennek is örülök, lent meg hül*ére dícsérem pisi kakiért... + jutalom fali
2011. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jolvan köszii :)
2011. jan. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!