Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyust szabad télen...

Havanese kutyust szabad télen nyírni?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem fog megfázni? Bent tartjuk, csak ritkán visszük ki. Szeretném megnyírni, mert összecsomósodott a szőre, és másként már nem tudom megoldani.
2011. jan. 30. 15:02
 1/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Persze, lenyírathatod. Amikor sétálni viszitek, kicsit fázni fog, de alkalmazkodni fog a szervezete a hőmérséklethez, meg fogja szokni.
2011. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
38%
nekünk is havanese kutyánk van és olyan 4 napja nyirtuk meg:) szabad.még ugy is ha kint tartjátok.mert akkor mi van azokkal a kutyákkal akiknek rövid szörük van?:)
2011. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem is havanesem van, de én csak nyaranta nyírom le kopaszra. Nem jó ötlet lenyírni ha kimozdul, akár csak tíz percre. Nagyon hideg van, ezek a kis termetű kutyák pedig gyorsan megfáznak. ha még a betegség lehetősége mellé megfosztod a szőrétől, tuti beszerez egy szépen szóló tüdőgyulladást. Inkább keresd meg a nagyobb csomókat, vágd le, de úgy, hogy szőr is maradjon a helyén. A maradéknak ess neki fésűvel. Ne fürdesd meg, attól csak összenemezelődik, úgy hogy azt sose bontod ki. Ne törődj most az esztétikummal, tavasszal le tudod nyírni.


vagy keress egy borsos árú kozmetikust, és próbáld megoldatni vele a problémát. Tapasztalat: gyilkos tortúra lesz

2011. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is havanese-m van. Én sose nyíratnám le télen a bundáját mert a fajta jellegzetessége hogy hosszú, szép bundája van, miért csúfítanám el, hogy lenyírom. És amikor megvettem, számoltam vele hogy mindennap fésülöm és nem csomósodik össze. Lenyírhatod, de szerintem ne kopaszra, kb. ilyenre: [link]

Ja és feltétlenül adj rá kabátkát.

2011. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Havanese-m van. Én inkább nyáron és tavasszal szoktam nyírni, de ha te most le szeretnéd nyírni a szőrét nyugodtan csak ne kopaszra:) de ha lenyírtad szerintem adj rá valamilyen kutya ruhát én is azt szoktam.
2011. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A havaneset fésülni kell,és nem hagyni hogy összeálljon a szőre...

az enyém egész évben hosszú szőrben van tartva,eredetileg is hosszú szőrű fajta,max télen a lábain a szőr kicsit rövidebb,h ne álljon össze benne a hó sétáknál nagy golyókban.


vidd el kozmetikushoz,vágasd le de ne kopaszra,egyébként meg fésüld 2 naponta,nem jó érzés neki ha összeáll a szőre.


és ahogy olvasom sétálni se gyakran viszed le, ezen is változtatni kéne,ez hiába kicsi ,elég szívós fajat nem plüsskutya,igenis kell neki a séta ,meg lefárasztás.

2011. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!