Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért alszik az udvar közepén...

Miért alszik az udvar közepén a háza helyett?

Figyelt kérdés
A kutyám viszonylag nagytestű keverék szuka. Nem értem miért alszik az udvar közepén a levélkupacon? A házat, hogy úgy fogalmazzak, "megörökölte". Van bent neki rongy, ideális a ház mérete is, de egyszerűen nem hajlandó bemenni, még éjszakára sem. Remélem eltudnak látni értelmes tanáccsal. Sajnos olyan helység ahová betudnánk éjszakára csukni, és viszonylag meleg, sajnos nincsen.
2011. jan. 31. 01:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, a kutya érzékenyebb a víz-erekre a föld alatt, lehet ott is fut ilyen, ez zavarja. Tegyétek máshová a házát, nekünk ez bejött.
2011. jan. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, a szokásos fekhelye mögött van picivel. Holnap kipróbálom, hogy pontosan a fekhelyére teszem. Holnap? Butaságokat beszélek, hisz már holnap van :). Beszagolt a házába, aztán a kolbászdarabért volt hajlandó csak bemenni, én nem tudtam rávenni :).
2011. jan. 31. 01:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Másrészt nem csak, hogy buta vagyok, de még tapintatlan bunkó is ^^. Köszönöm szépen a válaszodat!
2011. jan. 31. 01:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, és nem vagy bunkó, már késő van, ennyi az egész. Másrészt még hozzáfűzném, hogy lehet, érzi az előző kutyus szagát, ha nem sok idő telt el az öröklés előtt. Kicsit akkor ki kéne tisztítani, új rongyokat bele, stb... mert ha érzi, akkor a kutya ösztönösen nem akar beleháborgatni más területébe. Majd szólj, hogy alakultak a dolgok, néha idelesek.
2011. jan. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyesmi tapasztalatom,mi egy vadonatúj házat építettünk a bernáthegyinknek,ami olyan volt,mint egy rendes kutyaház,semmi extra,megfelelő méretű is,tettük 2-3 helyre is,mégse akart bemenni,kint aludt a teraszon a hóban,meg többnyire a küszöbön.Egész addig,míg a baromfiudvarból egy bátor kakas ki nem nézte magának és a 3 tyúkjának,és beköltöztek ők.Na,akkor már kellett volna a kutyának is,azt vettük észre,hogy nyüszít a kutyaól előtt,azt várta,hogy szabadítsuk meg az ellenséges fenevadaktól.Akkor a tyúkokat kizavartuk( a kutyának nem sikerült,nagyon stabilnak gondolták a lakásukat)és ettől a naptól kezdve a kutya méltóztatott a házába beköltözni.
2011. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk akkor mennek csak be a kutyák, ha tényleg NAGYON hideg van (-10°alatt), egyébként vagy a teraszon, vagy a kapuban alszanak, egyszerűen nincs igényük rá.


a korábbi kutyámmal volt olyan, hogy ha a kutyaházból nem látott rá az utcafrontra, akkor nem bújt be egyáltalán... ő nagyon komolyan vette a házőrzői tisztségét :)

2011. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A falevélkupac melegít az erjedés miatt. Minden kutyám télen kapott egy levélkupacot tartós használatra:))
2011. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi kutyáink sem akartak bemenni a házba, aztán a házat a bejárati ajtóba tettük és azóta használják.

Próbálj meg a levélkupacból áttenni a házába.

2011. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nya. Úgy látszik csak rossz idő kellett neki, ahhoz, hogy befészkelje magát. Gondolt egyet, rájött, jobb neki ott, mint kint.
2011. febr. 14. 00:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök hogy megoldódott :)

Első voltam...

2011. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!