Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb nyakörv, hám?

Melyik a legjobb nyakörv, hám?

Figyelt kérdés
Melyik nyakörv a jobb: bőr, lánc, textil? És hámnál?
2011. jan. 31. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

hosszabb szőrű kutyáim vannak, a lánc nyakörv mindig szétvágta a szőrüket, lehet, hogy nem kiállítási kutyák, de engem zavar, hogy "árkot váj" a nyakán, úgyhogy textil nyakörveket használok (főleg fojtót). bőrt azért nem szoktam, mert drágább.


hámnál funkció-függő. mire kell? őrző-védőhöz a julius-k9, illetve bende-féle hámokat szokták használni, szánhúzáshoz, súlyhúzáshoz, bikejöringhez speciális hám van. sétáltatáshoz én személy szerint nem használok hámot.

2011. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha hobbikutya, akkor szerintem aránylag mindegy. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki mindegyiket és használd azt amelyik a kutyának a legkényelmesebb. A miénk például a láncnyakörvet szereti a legjobban (a textilt illetve bőrt többet piszkálta), ezért azt használjuk. Ez egy sima, fojtós láncnyakörv, de általában nem fojtósként használjuk (csak simán, a láncba akasztom a pórázt). Azért is praktikus, mert ha elengedem és csak egy rövid időre kell megfogni (pl. jön egy autó), akkor könnyen lehet a nyakörvnél fogni a kutyát (van hely alányúlni illetve "fojtós módban" is lehet fogni a végét).
2011. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
k9-julius vagy bende, ezek nem nyomják a torkát, nagyon jók.
2014. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!