Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibúvó az egy háznál max két...

Kibúvó az egy háznál max két kutya tartható szabály alól?

Figyelt kérdés
Ugye, ha jól tudom tanya esetén több kutyát is lehet tartani, de vidéken kertes háznál kettő a megengedett.Igazán lehetne három! Valami tényleg használható jogi kiskapura gondoltam. Pl:ha vmi állatmenhely a tulajdonos papíron? Vagy csak az számít, hol van az eb helyileg? Várom az ötleteket!
2011. jan. 31. 16:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Elméletileg, ha mindkét oldalszomszédod beleegyezik hivatalosan (papíron), hogy neked nem 2, hanem 3 (vagy 4, vagy 15) kutyád lehet, akkor tarthatsz annyit, amennyit a szomszédok engedélyeznek. De nem biztos, hogy jól tudom, lehet, hogy hátsó és a szembeszomszéd engedélye is kell.
2011. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ninna ♥ ***** válasza:

Én úgy tudom, a törvény szerint 3 kutya tartható a kertben maximum, ha nincs többre engedélyed. Ha már túllépi a hármat, nagyon könnyen az egyik rosszindulatú szomszédod feljelenthet, ismerősömnek 4 kutyája volt, feljelentették, 270 ezres bírságot kapott miatta.


Egyébként a településeden, ahol laksz, a polgármesteri hivatalba beballagsz, és megkérdezed, hogy a város hány kutyát engedélyez. Ha 2-t, ez van, nem tudsz többet tartani szabályosan. Viszont van olyan város, ahol pl. nincs is korlátozva, van ahol viszont, csak 2, van ahol 3.

2011. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, a szomszédok engedélye kell, plusz bejegyeztetheted magad mint tenyésztő (ha fajtiszták a kutyák), és akkor lehet amennyi kutyát csak akarsz
2011. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, vigyázz, és érdeklődj meg mindent, mert megütheted a bokád. Én is így jártam tavaly. Nekem 3 kutyám van, de nyárra a haverék elmentek üdülni, és rámbízták a két ölebüket. ( havanese, és jack russel )

Én meg voltam nyugodva, hiszen a szomszédok mind tudják a dolgot, sőt olyan elnézőek mindennel szemben.

De a hátsó kertszomszéd, akik pont azon a héten költöztek oda, és bemutatkoztak, gondolom akkor látták,hogy 5 kutya gyűri egymást boldogan az udvaromban. 3 nap mulva kijött a jegyző, és kikérdezett, kié-mié az a plusz két eb.

10 ezer forintos büntetést kaptam, de csak azért, mert ez volt az első eset, és nem tudhattam a dologról...


Tehát nagyon vigyázz!!! Nem érdemes reckérozni!

2011. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló esete miatt is nem árt utánajárni (elolvasni) a helyi ebtartási rendeletnek. Előfordulhat a max 2 két kutyás verzió is, települése válogatja. Amennyiben több kutyát szeretnél tartani, akkor kérj rá engedélyt.

Mindenki előtt ott a lehetőség,csak találj egy jó indokolt, mert csak úgyra nem osztogatják szerintem. Nekem van tippem, de akkor is kell az engedély.

2011. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

16:30

mekkora fAszok a szomszédaid. már ha tényleg azok voltak és nem más.


nálunk úgy lehet kettőnél több, ha bejelnted az önkorm-nál, vagy ha még a rendelet előtt megvolt a több kutya, mert akkor ugye evidens, hogy nem vehetik el csak egy vacak szabály miatt.

2011. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs egységes szabály. Városonként, de kerületenként is változó.

Budapesten pl, kertes házban csak három kutya tartható.


Kivétel lehet, csak az illetékes hatóságtól (amit nehezen, csak sok utánjárással tudsz megtalálni) lehet kérni. Majd ott megmondják, hogy mik a feltételek.


Van egy jó tanácsom, ha illetékest akarsz megtalálni. Mondd azt, hogy zavaró kutyatartót szeretnél feljelenteni, akkor hamarabb találsz illetékest. Aztán tőle megtudhatod, hogy a lakóhelyeden mi a szabály és mi a feltétel, ha több ebet akarsz tartani. Ez utóbbit feltétlen írásban kérd és bélyegző is legyen rajta!

2011. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nálunk pl.3 kutyád lehet. Az utcánkban az egyik lakónak 3 kinti harcos óriása és egy benti apró ölebe van, de abszolút rendesek a kutyák is és ők is. Itt is az egyik "jóakaró" szomszéd nyomta fel őket, de kimagyarázták, mert még a rendelet előtt vették őket magukhoz. Annyiban maradtak az önkormányzattal, hogy egyszerre max. 3 kutya lehet a kertben. Így, amikor kihozzák legelni a kicsit, arra az időre bezárják az előszobába az egyik kinti kutyát (legalábbis, amikor az ominózus szomszéd otthon van).
2011. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

az ebtartási rendeletek önkormányzatonként változóak!


a helyi önkormányzathoz kell beballagni, és megkérdezni, hogy van-e egyáltalán ebrendelet. nálunk pl. nincs :) de a szomszéd kisvárosban már van. nincsen országos szintű szabályozás.

2011. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egy kiskapu:


Nem tudom, helyileg hol laksz, de nálunk az állattartási rendeletben benne van, hogy csak a 3 hónapot meghaladó tartást kell bejelenti, tehát ha pl. csak megörzésre vagy ideiglenesen van nálad a kutya, ahhoz senkinek semmi köze. A 3. kutyát írasd pl. a testvéred nevére és címére, és ha valaki számon kéri, akkor csak vigyázol rá...

Nekem így van két kutyám laksában, pedig csak egy lehetne...Nem tudom kit zavarnak, mert aprócskák és nagyon csendesek, jól neveltek. De az egyik a testvérem nevén és címén van. Tehát nekem hivatalosan csak egy kutyám van. Ha pedig bárki hivatalos ember számon kérné, akkor csak vigyázok rá, amíg a tesóm nyaral mondjuk...A chipje és az oltási könyve is a tesóm nevén van.

2011. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!