Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez lehetne egyfajt...

Szerintetek ez lehetne egyfajta "megoldás"?

Figyelt kérdés

Vacsoránál az volt a téma szüleimmel, hogy milyen szörnyű világot élünk, hogy már fényes nappal betörnek házakba, hát még éjszaka. Az utcánkban szinte még csak hozzánk nem jöttek be. Semmi nem akadály, még a kutya sem, akármilyen házőrző, beetetik, elkábítják, megmérgezik!

Én meg mondtam nekik, hogy talán az lenne egy szinte biztos megoldás, lévén, hogy nagyon sokan tartanak bent nagytestű kutyát. Venni egy Rotit, vagy egy Corsot, nagyon komolyan kiképeztetni, éjszakára beszoktatni, és ha valaki bejönne a lakásba rossz szándékkal, nagyon nagy meglepetés érné, hogy jelet adunk a kutyának, és egy hatalmas "dög" már ugrik is torokra. Vagy, ha nem is torokra, de legalább leterítené, és nem lenne menekvés.


Nyilván nem dogunk most ez miatt kutyát venni, csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok. Szerintem nem lenne hülyeség.

21/L


2011. jan. 31. 22:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
illetve: fogunk
2011. jan. 31. 22:01
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Több hiba is van ebben. Egyrészt neked kötelességed jelezni, hogy harapós kutya van a háznál, ésha nekiugrik a betörőnek - hiába házat őrziz- jóeséllyel rögtön altatják. Ha meg is öli, akkor még titeket is felelősségre vonnak.

A második gond, hogy az ilyen betörők általában kifigyelik a célpontot. Nappal is pont azért mennek be, mert olyankor mindenki dolgozik, üres a ház. A kutyáról is ugyanúgy tudni fognak, onnantól fogva ugyanúgy kiiktatható.

2011. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Minden kutyát el lehet intézni. Aki bejön az előre megtervezi, kutyát meg nem lehet úgy tartani hogy senki ne tudjon róla. A kutya manapság már nem házőrző eszköz. Azon kivül kiképzetetni sem lehet, csakis akkor jó ha ti képzitek, hiába tökéletes ha nem tudtok bánni vele, és az nem is olyan könnyü. Kutyát nem ez alapján kell választani.
2011. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hát akkor kiírnánk, hogy harapós kutya. de azt már nem lenne kötelességem kiírni, hogy bent van velem/velünk a szobában, szóval vigyázzon:P ne jöjjön lopni és nem esik bántódása. Amilyen jogon ő bejön, én olyan jogon uszítom rá a kutyámat! Nálunk pl mindig van itthon valaki. Természetesen azért is írtam le, hogy jó nem torokra, de letudná teperni, úgy, hogy meg se tudjon, vagy merjen moccanni. Megvárnánk szépen úgy a rendőröket!

De, mint írtam is ez csak az én képzelgésem, nyilván nem lenne 100%, de látok benne némi fantáziát. Biztosabb lenne, mint az udvaron, ahol azt tesznek vele, amit akarnak

2011. jan. 31. 22:17
 5/18 A kérdező kommentje:

a kiképzést sem úgy értettem, más képezi ki. Szakember segítségével, de mi tanítanánk meg. ennyire mélyen nem akartam már belemenni.

Habár, akkor hogy van a bentlakásos kutyasulikkal? 1hónapra elviszik a kutyát, és kapod vissza a jól nevelt kutyát. ennyi erővel az sem hallgatna rád

2011. jan. 31. 22:20
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, hogy bent van a kutya, nagyon sokat jelent. Ha még nem is támadós, elég ha csak jelez az ugatásával, ha valami neszt hal pl. a bejárati ajtónál, vagy ablaknál és utána előlehet venni a jó öreg baseball ütőt :)
2011. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bentlakásos kutyaiskola: te csak olyan dolgokat láttál a világon amik jól müködnek? Hát nem, de attól még léteznek. Ilyen a kutyaiskola is. A kiképzőnek a kutya majd szót fogad, de amikor hazajön akkor neked már nem biztos.
2011. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is látok ebbe fantáziát. Azért kutyás házba ritkábban törnek be. Ráadásul ha bent van a kutya a betörő sem tud rendesen felkészülni, nem látja merre van, milyen, nem tud kerítésen bedobni altatót vagy valami kábítót stb...

Az biztos hogy az én biztonságérzetem nőne. Persze azért azt fontos tudni hogy egy olyan kutya aki, ha kiképzés által is, de képes emberre támadni, az már nem számítható családi kutyának, tehát komoly fegyelmet igényel az egész család és társaság részéről.

2011. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem egészen érted. Más törvénysértő viselkedése téged nem jogosít fel törvénysértése. Ha mégis azt teszed, akkor mindekettőtöknek számolni kell a következményekkel, külön-külön. Továbbá ha te bárkire ráuszítod a kutyát, aznemhogy védelem, de aktív támadás. Ráadásul ilyen esetben a kutya fegyvernek minősül, neked ennek megfeleően kell feleni érte, egyúttal a betörő is igen nagy előnyt kap, joga lesz akár lelőlni, vagy más módon megölni az állatot - hiszen őt remek kis jogos önvédelmi helyzetben hoztad. Tetszik, nem tetszik, jelenleg ez a törvény.
2011. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Elsősorban te személyvédő kutyát szeretnél.

Valóban ahhoz kutyaiskola kell, hogy a kutya megtanulja a támadás elhárítását.

Nem kell ehhez bentlakásos kiképzés, neked célszerű lejárni a kutyával. Megtanulni a fegyelmező gyakorlatokat is.


Mert a csibészről a kutyát le is kell parancsolni.

A másik az, hogy amit a kutya az iskolában tanult, /őrzővédőre gondolok/azt otthon is a saját környezetében meg kell ismételni.

Mert, ha csak az iskolában csinálja könnyen betársítja és otthon nem fog védeni.


A segédnek ill a csibésznek a házhoz kell mennie és ott még egy pár alkalommal lefogatni a kutyát, azért, hogy a kutya lássa, nem csak az iskolában van támadásnak kitéve.

2011. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!