Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez lehetne egyfajt...

Szerintetek ez lehetne egyfajta "megoldás"?

Figyelt kérdés

Vacsoránál az volt a téma szüleimmel, hogy milyen szörnyű világot élünk, hogy már fényes nappal betörnek házakba, hát még éjszaka. Az utcánkban szinte még csak hozzánk nem jöttek be. Semmi nem akadály, még a kutya sem, akármilyen házőrző, beetetik, elkábítják, megmérgezik!

Én meg mondtam nekik, hogy talán az lenne egy szinte biztos megoldás, lévén, hogy nagyon sokan tartanak bent nagytestű kutyát. Venni egy Rotit, vagy egy Corsot, nagyon komolyan kiképeztetni, éjszakára beszoktatni, és ha valaki bejönne a lakásba rossz szándékkal, nagyon nagy meglepetés érné, hogy jelet adunk a kutyának, és egy hatalmas "dög" már ugrik is torokra. Vagy, ha nem is torokra, de legalább leterítené, és nem lenne menekvés.


Nyilván nem dogunk most ez miatt kutyát venni, csak kíváncsi vagyok ti mit gondoltok. Szerintem nem lenne hülyeség.

21/L


2011. jan. 31. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

corso és társai nem való akárkinek.

egyébként sajnos már az avan a törvényben,hogy a védekezés nem érheti el a támadás mértékét,ergó ha betörnek és fegyverrel támadnak te max késsel védekezhetsz.érted..ha veygverrel pl. kés támadnak ,de max puszta kézzel,sajnos teszem hozzá.


egyébként egy ilyen kutya napi 4-5 óra foglalkozást min. igényel,nem elégszik meg kerti sétával,csak erős egyéniségek mellé való.



tehát az a lányeg hogy ha a kutya a hozzátok betörőt megsebesíti,mondjuk letépi a fél karját,maradandó károsodást okoz neki,pl.kiharap egy nagy darabot a combjából,akkor ti lesztek megbüntetve és esetleg még el is lesz altatava a kutya.sajnos ismerősök is jártak már így,és a hírekben is lehet ilyet hallani.


egy kutya önmagában is valamennyire távoltartj a betörőt,de ha nagyon akar be fog törnmi.


egyébként meg a kutyával te jársz el elösször alap,aztán közép,aztán örző védő tanfolyamra ez olyan egy év min.összesen nem lehet és azonnal elkezdeni,ahogy hozzátok kerül, max. kutyaoviba vinni.


tehát ez nem úgy megy,h beadod egy hónapra egy kutyakiképzőhöz,és visszakapod Rexet...


egy ilyen kutyát,csak tapasztalt kutyások tuidnak kezelni,és még így is történhet baleset,pláne ha nem mindenkit fogad el nála feljebb állónak a családban.

ezért ezt nagyon gondoljátok át,nem olyan egyszerű irányítni egy ilyen kutyát!

2011. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Véleményem szerint, önvédelemből haraphat a kutya.


Egyik alkalommal, bár nem mostanában volt az apukámat megtámadta két suhanc az egyik már bevállazott neki, ekkor érkeztem haza a kocsival.


Ezt megláttam kivettem a a kocsiból a kan kutyámat mert az megbízhatóbb volt mint a szukám. Odamentem a sráchoz vele. Fogtam a nyakörvét. A srác nem vett engem és a kutyát sem komolyan, benyúlt a kutya felé, én meg azzal a mozdulattal ráfogattam a kutyát a kezére, de mindjárt vissza is húztam.

A kutyát végig fogtam a nyakörvénél.

A csávó feljelentett a rendőrségen.

Kijött a rendőrség és még engem akartak elmarasztalni, holott önvédelem volt.

Nem hagytam annyiban betelefonáltam a kapitányságra, mire azt mondták, hogy kiküldik az 5-számu kutyás csoportot.


A vége az lett megnézték a kutyát megállapították, hogy a kutya nem támad ok nélkül. Elkérték a vizsga papírjait igazolásnak, hogy képzett.


Megállapították, hogy a kutya önvédelemből támadott és nem volt elengedve sem.

A suhancokat marasztalták el végül.

2011. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

de nem értitek, én nem akarnám beadni sehova! csak lereagáltam egy válaszolónak, mert írta, hogy nem hallgatna rám a kutya, ha kiképző képezné ki az én jelenlétemben.

és erre írtam, hogy akkor bentlakásos iskolákkal mi a helyzet? ott, ott kell hagyni a kutyát!


de nehogy már még én legyek megbüntetve, ha kiírom, hogy harapós kutya, és annak ellenére is bejön a házba, a kutya meg leteperi! Anyuék szerint, ha nem ejt rajta sérülést, akkor nem büntetnek meg minket! Én nem is akarnám, hogy kimarjon a húsából egy darabot, vagy harapja át a torkát. De ezért szíven ütné a betörőt, ha lenyomná a földre egy hatalmas jószág!


Amúgy nekem nem kell bemutatni a Corsot, jól ismerjük a fajtát, és tapasztalatom is van velük:)

2011. febr. 1. 11:03
 14/18 anonim ***** válasza:

már változtattak az un önvédelem meghatározásában.

Ha tábla van kint a kerítésen, és valaki bemegy ,nem marasztalják el a kutyást. Lakásban is, ajtón a harapós tábla, és bemegy pl két ember, a kutya véd, nem lesz gond.

Nyilván egy tanított kutya nem marcangol, hanem fog egy-két tisztességes harapással, az előny a megítélésben.

2011. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
igen én sem arra akartam célozni, hogy most marcangolja szét az illetőt, vagy súlyos sebeket ejtsen rajta (bár utóbbit nem bánnám, de ez nyilván saját vélemény) de igen is szorongassa meg, és teperje le! És vicsorogjon csorgó nyállal addig a pofájába, ameddig én ezt nem mondom a kutyának, hogy elég.
2011. febr. 1. 12:36
 16/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

Régebben volt a hírekben egy érdekes és kicsit tréfás eset:


Betörőt fogott a Roti!


Bekopogott a betörő és egy öt éves kisfiú nyitott ajtót.


Megkérdezte a betörő, egyedül vagy itthon?


Mire a gyerek: nem az öcsike is itthon van.


Bement a betörő és a négy éves Öcsike elkapta.


A Öcsikének hívták a Rotit.

2011. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha valaki szán rá energiát, pénzt, megtalálja a megfelelő kiképzőt, kutyát, valóban érdemes úgy megtanítani a kutyát, hogy borítson és a földön tartson embert. Azt hiszem, ezzel az ember kevesebb gondot vesz a nyakába.
2011. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
hát bizony! Ötletnek nem rossz, de kivitelezni már nem lenne olyan egyszerű!
2011. febr. 1. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!