Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok...

Milyen fajtát ajánlanátok első kutyának?

Figyelt kérdés
már csak kiváncsiságból :D
2011. jan. 31. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Plüsskutyát. Tudod, aminek ilyen pihe-puha nózija van, és nem szarik össze mindent.

:D

2011. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
menhelyi keveréket.
2011. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Szerintem a németjuhász jó elsőre(meg később is).Nekem is volt régen.Nagyon okos ,intelligens,családbarát,könnyen tanul,a gazdájának él és nagyon szép.

Nagyon tetszik az ordas németjuhász is,egyszer,ha sikerül beszerzek egy olyan kölyköt.

Vagy ha kisebb kell akkor ott a pumi(magyar kutyafajta).

Nekem azok is tetszenek.

2011. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Életed legelső kutyájának és öregkorod utolsó kutyájának is valamilyen keveréket ajánlanék. Menhelyről! Hálás, ragaszkodó, segítségre szoruló állatok! Legyen számodra megfelelő a mérete. Olyan fajtajellegzetességeket válassz amiket teljesíteni tudsz a kutyádnak. Munkakutya, vadászkutya sok mozgást, feladatot igényel! Illetve többet mint pl. a terrierek. Fontos, hogy hol akarod tartani. A rövid szőrű állat nem szeret nagy hidegben kinn lenni. A hosszú szőrű után sokat kell takarítani. Harci kutyával csínján, ha kisgyerek van a háznál! Menhelyre kell menni és új esélyt adni az ott gazdára váró kutyáknak!
2011. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Mindenképp olyat, amelyik könnyen tanítható. Ha nagyobb testűt szeretnél, akkor pl golden retriever, berni pásztor, ha van időd akkor esetleg a vizsla sem rossz választás. Nagytestűek közül viszont nem ajánlom elsőnek az amstaffot, vagy roti, dobermann, persze ha elég következetes vagy és nem kényezteted el őket akkor őket is választhatod. Ha közepes testű kutyát szeretnél akkor angol bulldog, vagy francia(nekem az van). Elsőnek pont jó, tanítható, szerethető. Ha lesz második akkor amstaff vagy cane corso lesz. remélem segítettem valamit.
2011. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
menhelyröl majd mindenképp akarok hozni egyet,csak várom a megfelelő alkalmat és időt!
2011. jan. 31. 22:49
 7/12 Ninna ♥ ***** válasza:
Igen, a menhelyről lenne a legjobb, de egyébként ha konkrétan fajtát szeretnél akkor Labrador, Golden Retriever, Óriás Schnauzer, ilyenek. Ők könnyen taníthatóak, és talán nincs velük olyan nagy gond. :)
2011. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt mondom, hogyha kedvencnek szeretnéd, és nem érdekel a kiállítások, és a versenyek világa, akkor nézz körbe a gazdikereső menhelyes kutyusok között, ott tudnak ajánlani olyan kutyát, akinek ismerik a jellemét már az önkéntesek, és ajánlják kezdőnek.


Ha valamiért mindenképpen fajtatiszta kell, akkor szerintem az uszkár (főleg a törpe és a közép) jó választás lehet. Esetleg a Labrador/Golden.


A lényeg, hogy ne munkakutyát, és ne terriert szerintem :)

2011. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem az első kutyusom egy törpe uszkár. Megfelelőnek tartom, menhelyről szerettem volna hozni kutyát, de az allergiám miatt csak "antiallergén" kutyusom lehet.

A mamám menhelyről hozott viszont kutyust, és igaz az miszerint a menhelyesek a leghálásabbak, olyan alázatos és kedves hogy az valami hihetetlen! Nem mindig fontos a külső, lehet hogy elsőre a kutyus rondának tűnik ahogy ő is tűnt, de egy kis kozmetika és csodákat lehet művelni.

2011. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Zsancaaa ***** válasza:
Pl: Golden Retriever de ajánlom a: Pihe-puha nózijú plüsskutyit.Az való kezdőknek azt kell dédelgetni:P
2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!