Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya költöztetése más országba?

Kutya költöztetése más országba?

Figyelt kérdés
Írországba költöznénk, és nem tudom, hogy kutyát lehet-e vinni magunkkal? Milyen törvények vannak ezzel kapcsolatban? Úgy hallottam, hogy nem szeretik a bevitt állatokat. Viszont nem igazán szeretnék megválni tőle!
2011. febr. 1. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, de elég szigorú feltételei vannak Nagy Britanniába, mivel szigetország. Fél évvel előre kell gondolkodni, előbb bechipeltetni, majd a chip után beadatni neki a veszettség ellenit, és fél év után egy hitelesített laborban megvizsgáltatni a titer értéket.


Ha ez meg van, akkor gond nélkül ki lehet vinni a kutyát, de ha nincs, akkor kint csinálják végig ezt a folyamatot, és akkor bizony fél évig karanténban lesz.


Itt a részletes szabály:


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

Egységes európai állatútlevél kiállítása

A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.

Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.

(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)

A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és

Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)

Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!

2011. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Írországba titer vizsgálat szükséges ami a pozityv eredmény meglététől számítva még 6 hónap itthon tartózkodást jelent és csak azután lehet kiutazni. A kiutazás előtt még kell kapnia egy széles spektrumú féreghajtót.


3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei


1. Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

2. Egységes európai állatútlevél kiállítása

3. A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

4. A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.

Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.

(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)

5. A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és

6. Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)

Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!


forrás: [link]

2011. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kitti: nem teljesen...

Chip, veszettség, titer vizsgálat, jó eredmény, 6 hónap várakozás, utazás.


Az alábbiaknak megfelelõen kell eljárni Angliába való beutazás esetén.

A sorrend rendkívül fontos.


1) A kutya mikrochipes megjelölése (ISO 11784 vagy ISO 11785 szabvány szerinti microchippel).

2) Egységes EU-s állatútlevél.

3) Veszettség elleni védõoltás beadása. Lényeges, hogy a tartós megjelölés idõpõntja korábbi legyen, mint a veszettség elleni oltás idõpõntja. A veszettség elleni oltás tényét az útlevél megfelelõ rovatába fel kell vezetni. Ezt az útlevél kiállítására jogosult állatorvos teheti meg.

4) Veszettség ellenanyag szerológiai vizsgálat (veszettség neutralizációs ellenanyag titer meghatározás). A vérvételt az oltást követõ 30. napon kell végezni.

5) Ha a vizsgálati eredmény kedvezõ ( >5 NE/ml ), akkor a vérvétel idõpontjától legalább 6 hónap múlva utazás. Érdemes angol nyelvû hivatalos értesítést is kérni a vizsgálat eredményérõl.

6) Az utazás (helyesebben a határra megérkezés) idõpõntját tekintve min. 24-48 órán belüli echinococcus (galandférgesség) és kullancs elleni kezelés. A kezelés idõpontját és a készítmény megnevezését az útlevél megfelelõ rovatában fel kell tüntetni (kiállításra jogosult állatorvos).

7) A belépésnél a megfelelõ beléptetõ kapunál kell jelentkezni és nyilatkozni a kutya bevitelérõl.


Érdemes azonban folyamatosan és az utazás elõtt közvetlenül az ország hivatalos honlapján és a követségen érdeklõdni az esetlegesen megváltozott beviteli szabályokról.

[link]

2011. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Ja igen, bocs. És a fél év végén nincs még egy titer vizsgálat? Vagy mit keverek ösze?


Mindegy a lényeg, hogy fél év, és egyeztess a Brit követséggel, hogy pontosan mit hogy fogadnak el, mert az a biztos.

2011. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Arra kell figyelni, ha titer vizsgálat után 365 napon belül kapja meg a veszettség oltást mindig és akkor egy éltre szól a titer teszt eredménye.

Illetve ha első oltása volt a kutyának akkor csak a veszettségoltást kell ismételni kötelezően, de az első után követlező 6 hónap után úgyis kötelező.

2011. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy tudom, hogy albérletbe nem igazán szeretik az állatokat! Ez a legnagyobb baj, mert akkor el kell válnom tőle, amit egyáltalán nem akarok!! :(
2011. febr. 2. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet találni olyan albérletet. Ne haragudj, de ha te ilyen könnyen lemondasz a kutyádról.... :o( Mi is most költözünk és természetes h a kutyák nélkül nem megyünk. Nem lehetetlen csak nehezebb, ennyi. De mivel vállaltam őket amikor magamhoz vettem, így természetes h nem hagyom őket el akkor se, ha kicsit nehezebb miattuk. Erről szól a felelősségvállalás. Szerintem.
2011. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz, de nem lehetetlen. Én is el tudtam költözni belgiumba kutyával. Elég sokat keresgéltünk, de végül megtaláltuk. Nyilván mikor kutyát vállaltál, számítottál rá, hogy lemondásokkal fog járni. Remélem nem úgy gondoltad, hogy a kutyáról mondasz le majd ha nehéz lesz miatta.
2011. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs lemondani róla, sőőt! Csak félek, hogy nem fogok olyan albérletet találni. Mindig úgy tervezek, hogy őt ne hagyjam ki semmiből!
2011. febr. 2. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Másoknak is sikerült, neked is fog. Nem a Buckingham Palotában szeretnél vele lakni. Lehet h jár némi kompromisszummal (kicsit távolabbi szállás, kicsit drágább, kicsi kisebb stb.), de teljesen megoldható probléma. Egyszerűbb ha ketten mentek és egyikőtök 2-3 hónappal előbb kimegy és "felméri a terepet", keresgél, beilleszkedik, kicsit megveti a lábát.
2011. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!