Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mi a teendő?...

Ilyen helyzetben mi a teendő? Kutyatámadás.

Figyelt kérdés

Borzalmas környéken lakom, már egészen megbarátkoztam a kóbor kutyákkal, de ez most nagyon kikészített.

Éppen orvoshoz mentem volna - eléggé le vagyok gyengülve -, és egy nagyon szűk kis mellékúton egy lakatlan telken belül ült egy hatalmas kutya.

Végignéztem a kerítést, de nem láttam rajta lyukat, úgyhogy elindultam tovább. De mégis ott volt a "bejárat" pont a kutyával szemben, kijött rajta, ugrásra feszítette az izmait, és ugatni kezdett, elég csúnyán nézett közben...

Óvatosan visszahátráltam a kanyarig ahol már nem láthatott, közben mikor indult volna felém rákiáltottam. Mikor már nem láthatott vártam pár percet.

Kinéztem, nem volt sehol.

Magabiztosan elindultam, de már láttam hogy rohan a telek másik feléről... nem ugatott hanem vicsorgott, és az összes szőr felállt a hátán, nagyon ijesztő volt, látszott rajta hogy nem haverkodni jön!

Reflexből elindultam visszafelé, majd mikor ismét nem látszottam futni kezdtem, egy ideig hallottam hogy kajtat utánam, de aztán megállt. Gondolom ilyen állapotban kicsit nehezebben mászott ki a kerítésen...

Borzalmasan megijedtem, ha nekem ugrik biztosan torokra ment volna, a közelben pedig semmi sem volt amivel megvédhettem volna magam.

Mit tudnék csinálni ha legközelebb ilyen fordul elő?

Most vissza tudtam fordulni, dehát nem mindig lehet...


2011. febr. 1. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

jelentsd be az önkormányzathoz

hivd ki a sintéreket vagy minek nevezik őket újabban


és tarts magadnál paprikasprét

2011. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Paparikaspré jó ötlet :) De hiába jelentem, nem a telek "tartozéka" a kutya, valahonnan elszökött, és ha jól emlékszem láttam is egy háznál egyszer, csak nem tudom hol...

Már nem hiszem hogy ott lenne, csak azt nem értem miért védte annyira azt az utcát...

2011. febr. 1. 15:31
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
a paprika sré szerintem nem a leg célszerűbb, ha fut feléd és rád ugrik, nemhiszem hogy pont bele találsz a szemébe vagy az orrába..egyszerübb ha felveszel egy jó fát és pofáncsapod
2011. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sintér köteles kijönni (ezért fizetik), tehát ha sok a veszélyes kutya akkor ki kell hívni "takarítani"

Ha meglepetésként ér a támadás akkor én valami hangos zajos eszközt javaslok. Lehet egy kaviccsal teli üveg, kűrt, duda.

2011. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, akkor beszerzek egy dudát, és a biztonság kedvéért egy paprikasprét... ha esetleg mégsem jönne be az a duda, köszönöm :)
2011. febr. 1. 16:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A komoly fegyver nem mindig, ha elkezdesz egy bottal hadonászni lehet még jobban bevadul. Spray és valami hangos eszköz szerintem jobb. Bár ahhoz hogy sprayt fúj elég közel kell már lenni, tehát először zajjal próbálkozz és ha így is közeledik akkor spray.
2011. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
7%

Vigyél magaddal egy kisebb labdát és dobd jól el a kutya mögé, hátha labdás és az lefoglalja.


Vagy vigyél egy darab kolbászt azt hajítsd a kutya mögé, mert ha zaba gép akkor örül,hogy valaki adott neki enni.


Akkor valószínű nem ugat meg legközelebb, csak lehet, hogy a kaját várja el tőled.

2011. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kürt vagy a spray jó ötlet , a kutyák nem bírják a nagyon hangos dologokat(jobb a hallásuk így a kürt akár fájdalmat is okozhat neki távolabbról is ha felé irányítod).A paprikaspray is hasznos tud lenni ,ha közel férkőzik hozzád.


A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:47


Bocs de ezt hülyeségnek tartom , mi van ha nem jön be egyik sem , széttépi a kutya az illetőt ?!Ilyen helyzetekben biztosra kell menni.

2011. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

A két ötlet közül az egyik biztos bejön.


Én a kutya kíváncsiságára alapozok, mert mint mindenki tudja

a kutyák hihetetlenül kíváncsi természetűek.

Okvetlen megfogja nézni, meg fogja szagolni amit mögéje dobsz. Főleg ha még kaja szaga is van.

2011. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És ez egy támadó/területvédő kutyára is vonatkozik ? Mert rendben van hogy ha nyugalomban van a kutya akkor érdekli minden furcsaság , de ha már támad akkor nehezen tudom elképzelni hogy ha mögé dobsz valamit akkor otthagy és inkább elmegy megnézni mit dobtál mögé.(bár lehet h tévedek).
2011. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!