Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon ez állatkínzásnak minősül?

Vajon ez állatkínzásnak minősül?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztatott különösebben a téma, de már egy gondolkozom ezen. A távolsági buszom minden nap elmegy egy MÁV telephely mellett, ahol a külső részen elkerítve egy németjuhász kutya "lakik". Megkötve nincs, le van választva neki egy nagyjából 10*5 m-es zárt kerítésrész. Az egész terület hóval-jéggel borított, semmi sincs bent, se egy lepedő, se egy kutyaház, még egy kis szalma se. Nincs bent vizestál(úgyis befagyna), etetőtál. Amikor reggel arra megyek, ugyanúgy van ott, mint amikor 9 órával később hazamegyek.

Lehet hogy a kutyák jobban bírják a szélsőséges időjárást, de elég biztos vagyok benne, hogy -10 fokban havon-jégen még a kutya talpa is megfagy idővel.

Akkor ez minek minősül?


2011. febr. 1. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ez annak minősül igen, megfelelő hely kell neki, ahová hideg ellen, eső ellen el tud bújni. Az, hogy itató tál nincs kinn neki még nem lenne probléma, ha rendszeresen kap friss vizet.

Próbáld meg bejelenteni valahol, hogy mennyire fognak foglalkozni vele, azt nem tudom.

2011. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez bizony állatkínzás. Jelentsd be őket a jegyzőnél, vagy valamelyik fajtamentőnél, vagy az Állatmentőknél, hogy nézzenek utána.
2011. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem te nem a valóságot látod. Ha már külön kerítést építenek neki, akkor valszeg van aki gondozza, az éhség is hamar meglátszódna. Vizet nem érdemes kinthagyni a hidegben, lehet külön itatják. És valszeg az őrkutya, tehát csak nappal van oda bezárva. Persze lehet, hogy tényleg kínzás, deha magán a kutyán ennek nincs jele, akkor nem az lesz.
2011. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szomszédunk is ezt csinálta a kutyájával.Aztán egy hét múlva megkérdeztem tőlük hogy: "Szerintetek miért fekszik mozdulatlanul már 2 napja a kutyátok?"

Ők erre azt mondták hogy azért mert téli álmot alszik én meg mentem haza és feljelentettem őket.Nem tudom utána mi történt, már elköltöztek innen

2011. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha őrkutya is, házának lennie kellene, ahol pihenhet, eső, hideg ellen védve van. Beszélsz a telepiekkel először, ha nem jutnak jobb belátásra, jegyző.
2011. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kisnita ***** válasza:
Szerintem ez állatkínzásnak minősül. Mivel nincsenek kielégítve a szükségletei, nem tud elbújni egy fedett, szélvédett helyre, nincs előtte víz maximum a havat eheti... és ha etető tálja sincs akkor mit eszik?? :O Vagy csak úgy a hóra, jégre szórnak ki neki kaját? Mondjuk még mindig jobb mintha egyáltalán nem kapna enni... De lehet, hogy direkt nem hagyják előtte a tálat, nem? Biztos jár hozzá valaki mert ha nem kapna enni akkor rövid időn belül elpusztult volna... Ebben a hideg időben meleg ételt, magas kalória tartalmú, tápláló ételeket, pl: munkatápot kell adni a kint tartott kutyáknak, hogy legyen egy kis zsírrétegük. Meg langyos vizet kell neki adni, hogy ne fázzon meg a torka meg így lassabban fagy be. Mondjuk egy idő után így is úgy is befagy ha nem issza meg egyből. Ezért kell napjában többször is cserélni. Nálunk leszigetelt kennelben vannak kint a kutyák, minden nap kapnak meleg kaját (meleg vízzel leöntött tápot, kutyatésztát, főtt húst, leves maradékot, főtt sertés bőrt ilyeneket) meg a langyos vizet bele Béres Minera csepp. Elég jól vannak. Nem mondom, hogy melegük van, de nem is fagynak meg. Nekem nem lenne szívem a szabad ég alatt tartani egy kutyát. Legalább egy ólat tehetnének be neki az is jobb mint a semmi. Egyáltalán nem is szoktál látni ott senkit? Amúgy hogy néz ki a kutya? Nincs lesoványodva?
2011. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd be,mert őrházának kötelező,hogy legyen.A gazdáját kellene alsónadrágban 24 órára odarakni,a kutya mellé.
2011. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztosan etetik, nincs lesoványodva, csak éppen nincs hová "elmenekülnie" a jégmezőről.
2011. febr. 1. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!