Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni Bernáthegy...

Valaki tud segíteni Bernáthegyimmel kapcsolatban? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés
Van egy fiú Bernáthegyi kutyusom, aki 1 év 8hónapos, és amikor megvettük nagyon aranyos volt meg minden és nem számoltunk azzal ha akkor nem tanitjuk rendesen abból később gond lehet:S. Most a kutya 75kg, állandóan ugrál az emberre, tud sok mindent(ülni, ott maradni, hivásra jönni), de olyan makacs gondolom a neveletlensége miatt, hogy ebből egyedül az ült csinálja meg. Ezeken kívül felugrál az ablakpárkányra, üti, kaparja a lábával az ablakot egy meg is repedt. Eddig mindig kissebb helyre volt bezárva, most készült el a kerítés igy 150-200 nm áll a rendelkezésére. Azért lett ilyen "hülye" szegény mert nagyon keveset foglalkoztunk vele. Most már mindent másképp csinálnánk, de sajnos ez a helyzet ezt kell megoldani! Aki csak tud mindegy mivel kérem nagyon, hogy segítsen!!! Örülnénk ha egy szótértő kutya válna belőle még ha játékos is!
2011. febr. 1. 20:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó oktatót, aki házhoz megy. Olyant, aki nektek is megmutatja, miként kell bánni a kutyával.
2011. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Le van mozgatva rendesen az a kutya? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem tudja máshogyan levezetni a fölös energiáit máshogy, csak rombolással. A kérdésből kiindulva nem tartom valószínűnek, hogy akár heti egy-két alkalommal is elvinnétek mozogni. Mivel ez egy óriási kutya ezért nem biztos, hogy meg tudnátok tartani a pórázt. Vegyetek egy haltit, ezzel nem tud elhúzni titeket a kutya ( [link] ).

Ha van lehetőségetek rá, akkor vigyétek el kutyaiskolába, ott segíthetnek nektek engedelmessé nevelni a kutyát. De mozgatás nélkül semmi nem fog működni.

2011. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
kutyasuli,séta utcán!!!!fojtónyakörv,jó póráz,és kiképző.
2011. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
De el szoktuk vinni heti 2-3x is! És sétálni nagyon ügyesen tud, és senkit nem ránt el a családban én csak azt mondtam h nagyon makacs és ha nincs rajt póráz akkor nem csinál meg semmit mert nics vmi ami megfogja. Meg neveletlen mert ha nincs rajt póráz akkor, ugye felugrik az ablakba stbstb
2011. febr. 1. 21:18
 5/31 anonim ***** válasza:
48%

jaj micsoda érdemek...

heti 2-3 séta...


az én havanesem(!!!)napi 3 x sétál min.fél óra per séta,plussz játék a kertben.


és ez egy havanese..


istenem emberek hogy gondolják a kutyatartást...megőrjít..


tehát napirend kell a kutyának reggel séta 1 óra,játék más kutyákkal,fegyelmezés,délután és este ugyanez.


és hétvégén vigyétek el mezőre rhangálni,kutyasuliba stb..


szellemiloeg is le kell fáőrasztani.

2011. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Hol laktok? Kutyasuliba kéne járni!
2011. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az utolsóelőtti válaszolótól megkérdezhetem de csak ha a kérdésem nem indiszkrét, h 1. menyit dolgozik naponta

2. sok a szabadideje

3. próbáljon meg egy "serdülő Bernáthegyit tartani és majd megtudja mi a különbség max10kg és 75kg közt

Ezzel nem azt akarom h az legyen h ezzel tisztában kellet volna lennünk stb, hanem olyan válaszoljon aki hasonló méretű kutyát tart. Ha nem dolgozna a család minden tagja gyerekek nem járnának iskolába stb akkor én is elvinném reggel 100x sétálni

2011. febr. 1. 21:55
 8/31 A kérdező kommentje:
És a heti 2-3 séta nem azért volt mert meg akartam mondani a frankot csak lekommunikáltam az előző válaszolót, mindenféle beszólás, vagy akármi nélkül!!! Csak mondta h nem hiszi h heti 1-2x elvisszük sétálni, én erre válaszoltam, h de.
2011. febr. 1. 21:58
 9/31 A kérdező kommentje:
azért cserélnék 1 napra a havanese-el ugy h mondjuk az én bernáthegyim egy teljesen betanitott kutya lenne! Elhiszed h ugy sem lenne egyszerü!
2011. febr. 1. 22:00
 10/31 anonim ***** válasza:
56%

be van osztva reggel ki viszi ki,ki délután..

ezt BÁRKI meg tudja oldani max. lusta és nem teszi,tudod fel lehet kelni reggel 5kor is és elvinni egy órára,és este is mondjuk tv nézés helyett.ha kutyád van foglalkozz vele,szánj rá időt.


menhelyen voltam már nem egyszer segíteni,megtartottam bernáthegyi méretű kutyákat,nagyobbat is,lány vagyok.ennyi.

fojtó nyakörv kell rá és vagy halti egy erős póráz,és sok türelem.


ajánloma a nationalen megy egy sorozat csodálatos kutyadoki a címe,na ott megtanítják hogy kell kutyát nevelni.


vagy vidd el a cerberos kutyasuliba,avyg a népszigetibe.


de egyébként ha nem fárasztod le ne várd,hogy lenyugszik,illetve valószínű bent akar lenni veletek.

2011. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!