Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a rühesség?

Mi a rühesség?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy betegség.
2011. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
rühesség egy bőrbetegség, amit állatoktól lehet elkapni, kicsiny apró bogarak a rühek, melyek a bőr alá hatolva ott lebzselnek. Dokika ecsetelőt ír fel és hamar megdöglenek a nyomorultak. Nekem sajna volt, de hogy honnan....tiszta ember vagyok. Biztos valami olyan állatot simogattam...
2011. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

erről most az jut eszembe, amikor volt régen egy osztálytársam, mindenkit úgy szidott hogy: te rihes!:D

Nagyon meg lehetett unni. ( nem irtam el)

2011. febr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:

"kicsiny apró bogarak a rühek"


Atkák, nem bogarak. :)


"A kutyák R.-e, melyet a Sarcoptes squammiferus okoz, többnyire a fejen kezdődik, de felléphet a mellkason, hason, farok tövén sé a lábakon is, amely testtájakról átterjed a szomszédos bőrrészletekre s vörös foltokban, apró csomócskákban, hólyagokban és heves viszketésben nyilvánul; majd nedvedző felületek s vaskos pörkök keletkeznek a bőrön. A szőr kihull, a bőr megvastagodik s főképen a nyakon és fejen vaskos ráncokat képez, ami igen sajátságos kinézést kölcsönöz a rühes kutyáknak."


Egyébként csak érdekességként hozzátenném, hogy a régi öregek minden viszketéssel, vakaródzással járó betegséget rühnek mondtak hajdanán függetlenül a betegség valódi mivoltjától.

2011. febr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

hopsz, a forrás linkje lemaradt:

[link]

2011. febr. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hálás köszönet sokatsegitetetek
2011. febr. 2. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!