Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális dolog ez a kutyámmal?

Normális dolog ez a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt kimentem a kutyámmal sétálni a hegyre. Általában pórázon szoktam sétáltatni,naponta többször is, de most úgy döntöttem, elengedtem, hadd szaladjon. Egy darabig bírtam vele tartani a tempót, aztán el-eltűnt a szemem elől. Hiába szólíthattam, nem reagált, csak ment-ment mint a rakéta. Aztán megláttam, hogy már a másik hegyen szalad, a túloldalon. Nem részletezem, hogy tudtam elcsípni, de nem kívánom senkinek.

Amúgy az udvaron, vagy ha pórázon sétáltatom, első szóra engedelmeskedik, soha nincs vele baj. Már nem merem így elengedni futkározni, mert félek, hogy elveszik. Vagy csak túlaggódtam a dolgot, és aztán jött volna utánam? Nagyon messze volt már tőlem...


2011. febr. 2. 14:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, pici korában kellett volna neki megtanítani, csak sajnos nem én neveltem, hozzám csak 7-8 hónaposan került.
2011. febr. 2. 14:25
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Milyen fajta kutyád van? Ha vadászkutya akkor normális a viselkedése, mert ha egyszer szagot fog, akkor uccu neki, veti bele magát a vakvilágba. Szval ha vadászkutya, akkor óvatosan az ilyen elengedésekkel.

Viszont lassacskán meg lehet szoktatni, hogy maradjon mindig közel hozzád, és maradjon melletted. Mindig csak annyira szabad eltávolodnia tőled, hogy biztosan tudd, vissza tudod hívni.

2011. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Ha nincs begyakorolva a szabad téren való behívás, akkor inkább ne engedd el!

Szerintem ez teljesen normális, csak olyan, mint a szobatisztaság, ha nem tanítod meg, magától nem tudja.

Ha szereti a hasát, jutalomfalattal gyakorolhatod a behívást, csak kell hozzá egy síp, ultrahangsíp, vagy nagyon speciális hang tőled, amit csak ez esetben használsz. Kiadod a hangot, mikor magadhoz hívod, és ha odamegy, egyből jutalomfalat. Később már csak a hangra reagál, egyből jutalomfalat és dicséret is. Ha már bizosnak érzed, akkor valami biztonságos nyílt terepen gyakorold. hamar rögzül benne!

2011. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

nyugodj meg bátran engedel a kutyák kilométerekről is haza találnak a te vagy ép a saját szagát követvel amig nem találmeg téged vagy a házat amugy a kutyáknak kell az hogy kirohangálják magagát ha elfáradtmajd meg áll de azért probáld majd követni ha egyre töbször leszijen akkor maj megtanulja hogy ne ójan meszire amugy neked is egy kis test mos

mozgás ami egéséges

2011. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jack Russel terrier. :) Síkvidéken még nem is lenne gond, de ilyen hegyes-dombos helyen nem látom, merre megy. Az udvaron sokat labdázunk, játszunk ezt-azt, de ő soha nem fárad el.
2011. febr. 2. 14:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ,nekem is kell a testmozgás, de nem így, hogy 2x is belestem a jeges patakba, miközben mentem keresni. :)
2011. febr. 2. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A behívás megtagadása bármilyen kutya részéről a legnagyobb tiszteletlenség a gazdi felé. Ezzel kb azt mondja, "szólhatsz, de neked nincs tekintélyed nálam, így minek hallgassak rád, ha van fontosabb dolgom is". Ezt a kapcsolatotok rendbetételével tudod orvosolni ill néhány szabállyal, ha betartod:


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2011. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez szerintem azt jelenti, hogy a kutya kötődése feléd majdnem nulla. Ezen kicsit még dolgozni kellene, mert ha 200 méternél távolabb megy tőled, akkor a vadász nyugodtan kilőheti (az más kérdés, hogy adott esetben akár 200 méteren belül is megteszik).
2011. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon hasznos dolgok, köszönöm szépen. Azt olvastam, hogy a visszahívást még pici korban kell megtanítani, nálam ez már nem jöhet számításba. Én nem fogok tenni mindent a dolog érdekében. Láttam, hogy élvezi a futkározást, nem akarom megfosztani ettől az örömtől.
2011. febr. 2. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:

A behívást és kötődés kialakítását bármikor meg lehet tanítani, el lehet kezdeni, ez nem korfüggő.

Megfelelő módszerek kellenek, kitartás, türelem és következetesség.

Ajánlom még neked Jan Fennell könyvét. Ha nincs megfelelő alapod, h hogyan kell kötődést kialakítani a kutyával, ez arra nagyon jó h képet kapjál és a benne leírtakat betartva óriásit léphetsz előre az ügyben.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!