Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyre vadabb és már...

A kutyám egyre vadabb és már alig fogad szót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyusom GOLDEN RETRIEVER és mégcsak 6-7 hetes. Már tudott ülni, visszahozni dolgokat. De a családból egy személy mindig ráüt és egyre vadabb és nemteljesíti a parancsaimat. Enni is alig akar és egyre vékonyabb. Mindig harapdál, ugrál és futkos újabban. Mit csináljak, hogy újból "szolid" és szófogadó legyen?
2011. febr. 3. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

A kutyád 6-7 hetes. Mit vársz tőle? IPO 3-at?

Úgy viselkedik, ahogy egy kölyökkutyának kell. Másrészről pedig mielőtt egy kutyát magatokhoz vesztek, illenék egy kicsit utánajárni annak, hogyan is kell nevelni egy kutyát.

Megsúgom: nem veréssel.

Az pedig, hogy egyre vékonyabb szerinted mit jelenthet? Talán ideje meglátogatni az állatorvost?

2011. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Bozsikrisz ***** válasza:
61%

Mi van??

Szerencsétlen kutyád tipikus példája az eszetlenül szaporított kutyáknak. Most 6-7 hetes? Neki még az anyja mellett lenne a helye, és nem nálatok! Mióta van nálad?

Egyébként nálatok egyáltalán nem lenne helye kutyának, szerencsétlen kölyök, alig élt pár hetet, de már most verve van...


Mit vársz tőle? A kutyákat csak 7 hónapos kortól lehet kutyaiskolába vinni, hogy ott tanuljon. Szerinted a Te kutyádnak normális élete van???

2011. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Egy kölyök vadóc,játékos,vegyél plüsskutyát,ha szolidat akarsz..A labi és golden amúgy is elég heves kutya,szertetből de lerohanják az embert.Ez egy kölyök kutya,vidd kutyaoviba,aztán kutyasuli.
2011. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Állatorvos, kutyaiskola, és olvassatok is utána a kutyanevelésnek. Szófógadó lehet a kutya kölyöknek is, de nem akkor, ha veritek, és olyan dolgokat vártok el tőle, amire 6-7 hetesen még nem képes. Egyelőre legyen elég annyi, hogy odajön, ha hívod, meg leül, ha kaját mutogatsz neki, kb. ez az ő szintje.

Összetett dolog egy kutya nevelése, hiszen ő is egy összetett személyiség. Ha nem értetek hozzá, keressetek fel egy kutyasulit (jobb helyeken van kutyaovi is, kimondottan piciknek), ahol szakszerű segítséget kaptok.

Javaslom amúgy a [link] ott vannak cikkek kimondottan kölyökkutyákkal való bánásmódról.

2011. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
www.kutyatippek.hu
2011. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez kurv@jó. Ilyet még nem olvastam.

Kedves kérdező, láttál már kutyát közelről? Igazit, nem plüsst!

1.Ez a kutya nagyon fiatal. Hol az anyja?

2. Az ilyen kicsi kutyáknál a harapdálás, rohangálás, őrültködés a normális, főleg ennél a fajtánál.

3. Hiába próbálsz belőle egyelőre szuperintelligens lényt nevelni, túl kicsi, inkább játszania kell, és megismernie a világot. Nevelni lehet, de ne várj tőle zseniket megszégyenítő precizitást. Akár egy kisgyerek a suliban, ő is inkább ezer másik dologgal szeretne foglalkozni, nem a te hülye parancsaidat hallgatni. Ettől nem romlott el az eddigi eredmény, de hagyj teret neki is, hisz iszonyú kicsi még... Ne siettesd.

4. Azt a családtagot, aki kezet emel rá már most, azonnal felakasztani! Ugye tudod, hogy ez súlyos torzulásokat okoz a kutya személyiségében a későbbiekben? Nem lehet verve a kutya, pláne ilyen kicsi korában, de később se! ha nem jó neki a környezet, mert az a taplóarcú paraszt tovább püföli, akkor inkább ajándékozd a lökit jobb helyre!

5. A vékonyodás a növés része, ilyen korban nőnek, mint a gomba, így normális, hogy egyre nyúlánkabbak lesznek. Sovány (csontos) ne legyen, addig minden oké.


A nevelését, szoktatását illetően olvasgass, hogyan kell elérni, hogy ne kanászosodjon el.

2011. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
A vad szó egy ilyen kicsi kutyánál elég nevetséges.Szerintem csak kölyök és csak játszani akar.Az illető aki bántja azt állitzsd le,nehogykihasson akutyus viselkedésére a későbbiekben,viszont még ráérsz nevelni,kicsit hagyd h kiélje a kiskorát.
2011. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó vagyok: ja, ha a kaját vissza is utasítja, akkor doki!
2011. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
én 15 éves vagyok. NEM én verem!!!!! hanem a szüleim eggyike. össze is vesztem miatta vele de nemsegít mondhatok én bármit. Sokat olvastunk a kutyanevelésrol de hiaba olvassa megveri :( es en nemtudok ellene tenni kérlek ne engem támadjatok!!! ismétlem NEM én verem!!! 1 hete van nálunk.
2011. febr. 3. 10:37
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a kutyát nagyon korán hoztátok el. Ennyit tudok mondani. Még az anyja, tesói mellett kellene lennie egy kis ideig. Szülődnek én simán beverném a képét, amiért egy 6 hetes kiskutyát képes elverni... okádék népség. Meg kell ítélned, jó-e egy ilyen középkori feudális paraszt közelében felnevelni egy ilyen kiskutyát, hogy nem lenne-e neki jobb más gazdinál. Az egész életére rányomhatja a bélyegét a verés.
2011. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!