Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ennie egy 6-7 hetes...

Mit kell ennie egy 6-7 hetes kutyának?

Figyelt kérdés
Sok embertől ugy hallottam , hogy a tej meghajtsa őt. Ez igaz? Adhatok neki tejet vagy inkább csak vizet adjak neki? Most kiskutyáknak való tápja van és van neki mellette víz... És még mit ehetne?
2011. febr. 3. 11:40
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Tejet ne adj neki, azt inkább mellőzd, jól hallottad, a tej hasmenést is okozhat, főleg egy ilyen korú kiskutyánál. Ha mindenáron ragaszkodsz a tejhez, vehetsz neki tejport, vagy kérhetsz az állatorvostól, ő tud majd olyan szert javasolni, ami tejszerű, és a kiskutya ihatja, de fő italnak maradjon csak a víz. Víz mindig legyen előtte, isszák ők a vizet, nem fognak szomjan halni :-)


Maradékot, husikat, párolt zöldségeket-gyümölcsöket inkább még pépesítve, nyugodtan adhatsz a kutyusnak, egy kiskutyának is ennie kell mindent a kölyöktáp mellett. Csonterősítőt is kéne neki adnod, a Luposan Gelenkraft lenne a legjobb, amit tehetnél még a kiskutya csontjai érdekében. Milyen tápot eszik? Ha jó, prémium minőségűt, akkor nem kell sok mindennel kiegészítened, akár maradhat az szólóba is. Jutalomfalatként kaphat párizsit, kolbászt, sonkát, kutyakekszet stb. Úgyis itt az ideje az első gyakorlatok elkezdéséhez, a behívást is ilyenkor a legjobb tanítani. A konzervet kerüld el, hiszen annak a 80%-a úgy is víz, és minek vegyél több száz forintért vizet, színezéket, és tartosítószereket? De ha mindenáron akarsz konzervet is, akkor a Best Meat vagy a Real Nature konzerveket ajánlom.

2011. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a kiskutyáknak mindig beáztatott kölyök tápot adok (több éves tenyésztői tapasztalat)

A tápot lehet vízbe, húslevesbe, vagy csak bedobsz egy húslevees kockát a vízbe, de tejbe is áztathatod. A tejben sok calcium van ami segít a csontjainak megerősödésében:) amúgy adj neki mellette mindenképp csonterősítőt főleg ha nagy testű lesz.

Viszont ha meghajtja a tej akkor kérdezd meg az állatorvost hogy mitől lehet, nekem még egy kutyát se hajtott meg

2011. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én kecsketejen neveltem fel egy egész almot 4 hetes korától amíg nálam voltak gyönyörű erős kutyák lettek, és semmi bajuk nem volt a tejtől
2011. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ninna ♥ ***** válasza:
A kecsketej oké, azt lehet adni, de csak forralva, mint ha az ember is inná. Viszont a rendes bolti tejek, és a tehéntej egy ilyen pici kutyusnál TILOS.
2011. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hentesnél vehetsz neki olcsóbb húsokat is (csontot ne nagyon adj még neki). megfőzöd neki sima vízbe minden más nélkül és eheti :D

/szerintem többet ér mint a sok konzerv stb.../

2011. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!